Forum sitesine kullanıcı nasıl çekilir?

Forum bu saatten sonra çok çok zor. Hatta hemen hemen imkansız. Cevabı sen de biliyorsun aslında. Bir forumda neden vakit geçirirsin? İnsanlar neden senin sitende vakit geçirmeli?

Öncelikle herkes forum sitelerinde yazdıkları konuya muhattap beklerler. Biraz ilginç olacak ama birilerinin forumda vakit geçirmesi için başka birilerinin o forumu kullanıyor olması gerek. Ciddi bilindik bir ekibin kuracağı bir forum dışında, herhangi bir forum projesi bu saatten sonra imkansız. Bunu halihazırda birden çok web projesi olan ve ciddi gelir elde eden biri olarak söylüyorum.
Siteleriniz hangi dilde?

php, ajax ve javascript
Ciddiydim. Sadece biraz dilbilim açısından hatalı sormuş olabilirim. Eğer içerik üretici iseniz, yazdığınız makaleler hangi dilde? Bir iki yıl önce Türkçe içerikle iyi para kazanıyordum kendi çapımda ama uğraşmayı bıraktım. İngilizce ile yeniden başlasam mı diye düşünüyorum. Zaman harcamaya değer mi?

Ciddiydim. Sadece biraz dilbilim açısından hatalı sormuş olabilirim. Eğer içerik üretici iseniz, yazdığınız makaleler hangi dilde? Bir iki yıl önce Türkçe içerikle iyi para kazanıyordum kendi çapımda ama uğraşmayı bıraktım. İngilizce ile yeniden başlasam mı diye düşünüyorum. Zaman harcamaya değer mi?
Ben de ciddi cevap vermiştim.Site ve dil meselesi açılınca yazılım dili soruyorsunuz sandım. Projelerim ağırlıklı olarak Türkçe. İçerik üreticisi değilim. Farklı sektörlerde kullanıcıların ihtiyaçlarını çözecek web yazılımları ortaya koyuyorum. Yazılım bilgim çok yok. Fikir üretip yazılımcılar aracılığı ile proje haline getiriyorum. Kendim içerik üretmeyi pek sevmiyorum. Makale yazarak -özellikle de Türkçe- gelir etme şansı zor durumda. Tık başına gelir inanılmaz düşük. Projelerimin tamamında kullanıcılar arası etkileşim var hemen hemen. Benim bir şey yapmama pek gerek kalmıyor. Tabi projenin oturması için harcadığım emekle herhalde binlerce makale oluşturabilirdim.

Yabancı dilde içerik üretimi, paramız bu denli değersizken her türlü mantıklı. Ayrıca kitleniz dilden dolayı çok daha geniş. Umarım umduğunuz gibi olur herşey.

Geri
Yukarı