Foruma ilk gelenlere Türkçe uyarısı yapmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Matrax

Hectopat
Yer
Ankara/Fatih
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle foruma hoş geldin. Forum kurallarına uymalısın! Özellikle Türkçe kurallara!

Sana yardımcı olabilmemiz için öncelikle Anakart modelini yazmalısın. İşlemcinin İ3 olduğunu söylemişsin ama kaçıncı nesil, kaç Ghz hızında bunları yazmamışsın. Bunlarıda bilmeliyiz. 3. olarak elinde 4 GB RAM olduğunu yazmışsın. Bunlar kaç Mhz? Son olarak ekran kartı için önem teşkil eden durum var. PSU'n kaç "W" değerinde? +80 sertifikası var mı? Bunlar hakkında bilgi verdiğinde mutlaka biri sağlıklı bir şekilde yardımcı olacaktır.

Öncelikle foruma hoş geldin. Forum kurallarına uymalısın! Özellikle Türkçe kurallara!

Sana yardımcı olabilmemiz için öncelikle Anakart modelini yazmalısın. İşlemcinin İ3 olduğunu söylemişsin ama kaçıncı nesil, kaç Ghz hızında bunları yazmamışsın. Bunlarıda bilmeliyiz. 3. olarak elinde 4 GB RAM olduğunu yazmışsın. Bunlar kaç Mhz? Son olarak ekran kartı için önem teşkil eden durum var. PSU'n kaç "W" değerinde? +80 sertifikası var mı? Bunlar hakkında bilgi verdiğinde mutlaka biri sağlıklı bir şekilde yardımcı olacaktır.

Adamların forumlardan gitmesine sebep olacaksın. Bir konuya normal biri gibi girsen.

Biz de istiyoruz herkez Türkçe kurallarına uysun. Türkçeyi tam gerektiği gibi yazsın ama insanlara bu şekilde yaklaşarak olmaz her konuda aynısını yapıyorsun. Her insan Türkçe dil kurallarını tam anlamıyla bilmeyebilir.

Biz de istiyoruz herkez Türkçe kurallarına uysun. Türkçeyi tam gerektiği gibi yazsın ama insanlara bu şekilde yaklaşarak olmaz her konuda aynısını yapıyorsun. Her insan Türkçe dil kurallarını tam anlamıyla bilmeyebilir.

Yanlış anladın! Benim o ikazım Türkçeye tam uyamamasından değil. Foruma yeni gelenler Forum kurallarını okumuyorlar. İkaz edilmeyince de bu böyle sürüp gidiyor. Yoksa kaç yıllık Dil Anlatım Öğretmenleri bile hata yapar. Herkesin yanlış yazması doğal. Sert bir biçimde de ikaz ettiğimi sanmıyorum. "Yap, et" demek yerine "yapmalısın, etmelisin" kullandım.
Birde şu açıdan düşün; yeni forum üyesinin her mesajının alt kısmında "son düzenleyen ****" yazsını görmekten sıkılmadın mı?

Lütfen foruma ilk girenlere herkese açık bir biçimde Türkçe uyarısı yapmayın. Buna mod ve süper mod arkadaşlar da dahil.

Sorusuna cevap verin, bırakın yanlış yazmaya devam etsin. Biz er ya da geç yanlışlarını düzeltip cezasını veya uyarısını vereceğiz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı