Forumda Hackintosh neden yasak değil?

Mac OS işletim sistemi olarak ücretli değil. Donanım ücretlidir. Mac makine için üretilmiştir. Normal PC'ler için derleme çalışmalarına Mac OS X veya Hackintosh adı verilmiş. Ama bu çalışmalar illegal değil. Ortada telif hakkı ihlali yok yani.
Düzgünce cevap verdiğiniz için teşekkürler.

İnsanların komik olmayan şeylere alaycı tavırlar göstermek için kahkaha emojisi koymasına cidden sinirleniyorum. Şurada düzgünce soru sordum.
Çok dikkat çekiyorsun arkadaşım. Son zamanlarda açtığın absürt konulardan dolayı olsa gerek. Hanı şu OEM key mevzusundan sonra böyle bir konu açtığın için olabilir mi sence?

Ayrıca o mesajımı kaale almana gerek yok, şakasına demiştim :)

Çok dikkat çekiyorsun arkadaşım. Son zamanlarda açtığın absürt konulardan dolayı olsa gerek. Hanı şu OEM key mevzusundan sonra böyle bir konu açtığın için olabilir mi sence?

Ayrıca o mesajımı kaale almana gerek yok, şakasına demiştim :)
OEM key konusu absürt değildi bence. Yasal olmadığını anlatmaya çalıştım ve anlayanlar çıktı. Başka absürt dediğiniz ne var ki? Konu dışı bölümüne açınca absürt mü oluyor? @ArdaMert ve @184424 anlatabilir OEM mevzusunu.

OEM key konusu absürt değildi. Yasal olmadığını anlatmaya çalıştım ve anlayanlar çıktı. Başka absürt dediğiniz ne var ki? Konu dışı bölümüne açınca absürt mü oluyor? @ArdaMert ve @184424 anlatabilir OEM mevzusunuz.
Bilemeyeceğim artık. Gülücük attıklarına göre vardır bir sebebi. Neyse daha uzatmaya gerek yok. Sırf gülücük atanları sorguladığın için yazdım bunları.

Korsana asla destek vermeyen bir forumda Hackintosh niye yasak değil? Adı üstünde, "Hack"intosh. Sonuçta Apple kendi bilgisayarlarında kullanmak için üretiyor bu yazılımı.
Bu konuda @recep Baltaş´ın bir konu içerisinde açıklaması vardı:

Sanırım birilerinin sana Mavericks'in bedava olduğunu hatırlatması gerekiyor bu bir. İkincisi, biz Mavericks bedava olmasına rağmen insanlara Mountain Lion lisansı alın dedik.

Korsan konusundaki politikamızı da biliyorsunuz ayrıca. Yine ek olarak hackintosh kuranlar AppStore'a kredi kartları ile bağlanıp yazılım satın alıyorlar.

Geri
Yukarı