Forumda hesap satmak neden yasak değil?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kapitalizme önderlik eden şirketlere az bile. Burada 10 TL'lik oyunu aile paylaşımıyla satacak birini tanımıyorum. Bir oyuna 250 TL yazan şirketlere saygı duymuyorum. Hırsızlık asıl bu konuda yapılıyor. Bence yasaklanmaması doğru da. O oyuna 250 TL vermek saçmalık. Artık oyun almak bile lüks işi oldu. Aile paylaşımını kötülemem. 250 TL yazan şirketlerin bunun olacağını bildiğinden o kadar eminim ki. Bence bir sakıncası yok.
Kapitalizmle ne alakası var 😁 Ayrıca niye 250 lira olmasın?

Bunun korsan oyun oynamaktan farkını ve forumda neden serbest olduğunu anlamaya çalışıyorum işte. Belki birileri gelip açıklama yapar.

Komikmiş. Siz de sanırım yazıyı gözlerinizle okumadınız :) Ya da okuduğunuzu anlayamadınız.
Hocam anladım, zaten ben ikisinin de açılmasını istiyorum. Adamlar para kazanmasın yeterli. :D
Kapitalizmle ne alakası var 😁 Ayrıca niye 250 lira olmasın?
Hocam 250 TL'den bahsediyoruz 225 ekmek ediyor olmaz yani ya. :D Ben vermem şahsen o kadar para bir oyuna.

Hocam 250 TL'den bahsediyoruz 225 ekmek ediyor olmaz yani ya. :D
Bu senin ülke sorunun, şirketlerin değil. Ayrıca şirketlerin çoğu zaten üstlerine düşeni yapıp oyunlarını Dünya çapında en ucuz sattıkları ilk 3 ülkeden biri olarak Türkiye'de fiyatları indiriyor. Dünya'nın en düşük 3 fiyatından biri bile sana pahalı geliyorsa seni bu fakirliğe iten kişilere tepki göstermen gerekiyor.

Bir firma oyununu alım gücü en düşük olan ülkeye göre fiyatlandırsa VPN ve fake hesap yöntemleriyle aylık geliri 5-6 bin $ olan adam da gelecek senin aldığın fiyattan alacak. Ondan sonra on milyonlarca $ harcadığın, yenisini yapmak için harcamandan en az 3 kat fazlasını kazanmak zorunda olduğun oyun sektöründe daha önce yüzlerce firmanın yaptığı gibi batarsın.

Dünya'da yüzlerce oyun stüdyosu var, 5-6 şirket hariç hepsi yaptığı oyun maliyetinin en az 3 katını çıkarmazsa sonraki oyunu yapamayacak durumdalar.

Şimdilik yasaklamayı düşünmüyoruz, bu konuyu da okuyabilirsiniz.

Yazdım o konuya da aynılarını, belki cevap verirler. Sağ olun.

Konu çözümsüz kalsın istemedim, 1 seneden uzun süre sonra gelecek bir cevap olacak ki hesap satışları yasaklandı. Belirtmek istedim.

1661281624322.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı