Forumdaki Monster nefreti haklı mı?

Şahsen yüksek bütçede asla tercih etmem. İnsanlar giriş seviyesi modelleri ucuz diye alıyor sorun yaşayınca şaşmamak lazım. Aynı özelliklere sahip Dell, Lenovo, Asus, MSI, Gigabyte marka laptop boşuna 5 bin lira daha pahalı değil. Bazı şeylerin farkında olmak lazım. Monster markasını genel olarak sevmem bütün ürünleri fason üretim üzerine marka basılmış ürünler.

Bahsi geçen markaların giriş seviyesi modelleri Monster'ın modellerinden çok daha sorunlu. Dell'in yazılım sorunları var, Lenovo adaptör değişimi gerektiriyor ve bir süre servisten bekliyorsunuz, Asus'un TUF ısınıyor, MSi'ın alt modelleri hem çok ısınıyor hem de çok kalitesiz. Gigabyte'ın ise Aorus modeli incelemelerde en kötü laptop seçildi en az iki defa :)

Yani alt model oyun laptopunda çoğu markanın modelinin kronik sorunları var. Aynı özelliklere sahip aynı markanın üst modelinde o sorunlar yok ama (Asus TUF ve Asus ROG gibi) o zamanda fiyatlar iyice uçuyor. Şuan en sorunsuzlar clevo olmayan Monsterlar, Acer 2021 ve 2022 Nitro 5'ler ve adaptör değişimini saymazsak Lenovo'nun alt modelleri.

En kalitelisi olması lazım.
Asus laptopta rog strix hariç kalitesiz düzgün çalışmıyor masaüstü donanımlarında monitörde ekran kartında felan hepsinde birinci sınıf.
@Airi
Alüminyum MSI gp76 kasa
Hocam alüminyum ısınır zaten eline ısı verir çünkü iletken bir maddedir plastik ısıyı iletmez eline ısı vermez ondan ben plastik kasa tercih ediyorum. Çoğu kişi bunu bilmiyor alüminyum pahalıdır diye hemen iyidir diyor ben elim yanarken oynamayı tercih etmiyorum bu arkadaşlar gibi.

Asus laptopta rog strix hariç kalitesiz düzgün çalışmıyor masaüstü donanımlarında monitörde ekran kartında felan hepsinde birinci sınıf.

Hocam alüminyum ısınır zaten eline ısı verir çünkü iletken bir maddedir plastik ısıyı iletmez eline ısı vermez ondan ben plastik kasa tercih ediyorum. Çoğu kişi bunu bilmiyor alüminyum pahalıdır diye hemen iyidir diyor ben elim yanarken oynamayı tercih etmiyorum bu arkadaşlar gibi.
Dostum normalde bu cihazin emsalleri ısınmıyor bendeki sıkıntılı 😂

Sorun oyunlarda gpu 87 derecede frekans kısıyor performans kaybı yaşanıyor 100 derecede zaten sistem kendini kapatıyor cpu'da benim imkanım varken neden frekansı düşük cihaz kullanayım.

Dostum normalde bu cihazin emsalleri ısınmıyor bendeki sıkıntılı 😂

Sorun oyunlarda GPU 87 derecede frekans kısıyor performans kaybı yaşanıyor 100 derecede zaten sistem kendini kapatıyor CPU'da benim imkanım varken neden frekansı düşük cihaz kullanayım.

Hocam ben alüminyum kasa kullandım MSI ve ASUS'ta onlarda ısınıyordu elime ısı veriyordu ondan dedim. Bende Monster Tulpar 20.3 var tongfang kasa herhalde klavye arka kapağından anlaşılıyor GPU bayağı az ısınıyor oyunlarda işlemci çok ısınıyor oda genel sanırım Intel'in ayıbı masaüstü olsa Ryzen tercih ederim Intel'in Allah belasını versin.

Önceleri Clevo kasa muhabbetini bilmeden ve forumu fazla kullanmadığım sırada alan birisiyim. Açıkçası kargodan geldiği gün ölü pikselle gelmesi benim bayağı canımı sıkmıştı (v16.7) daha sonra bir gün Edge kullanırken fanlar fullendi ve CPU fanı yandı. Şimdi de yakın zamanda yine ölü piksel oluştu.(ilk 30 gün içerisinde olursa müdahale ederiz yoksa sonraki vakitlerde verirsen parayı düdüğünü öttürürsün diyorlar) CS, Valorant, Witcher oynuyorum ve Visual Studio, VS Code ve Arduino üzerinde ders etkinliği yapıyorum. Benim açımdan fiyatına göre iyi olsa da Clevo kasalı hiçbir laptop alınmaz. Televizyonda döndürdüğü reklamlara kanmayın.

Önceleri Clevo kasa muhabbetini bilmeden ve forumu fazla kullanmadığım sırada alan birisiyim. Açıkçası kargodan geldiği gün ölü pikselle gelmesi benim bayağı canımı sıkmıştı (v16.7) daha sonra bir gün Edge kullanırken fanlar fullendi ve CPU fanı yandı. Şimdi de yakın zamanda yine ölü piksel oluştu.(ilk 30 gün içerisinde olursa müdahale ederiz yoksa sonraki vakitlerde verirsen parayı düdüğünü öttürürsün diyorlar) CS, Valorant, Witcher oynuyorum ve Visual Studio, VS Code ve Arduino üzerinde ders etkinliği yapıyorum. Benim açımdan fiyatına göre iyi olsa da Clevo kasalı hiçbir laptop alınmaz. Televizyonda döndürdüğü reklamlara kanmayın.
Tüketici hakem heyeti yasal olarak 1 ölü pikseli ayıplı sayıyor cihazın garanti süresi kapsamında hakkınızı arayabilirsiniz ayrıntılı bilgi için alo 175

Garanti kapsamında değiştirilebiliyor evet hukuki yollara başvurabilirsiniz. Bu arada klavyedeki harfleriniz tuşların sol üstünde konumlanmış ve laptopunuzun üst kapağında 2 yeşil çizgi var demi clevo kasa olup olmadığı böyle anlaşılıyormuş en kolay şekilde.

Garanti kapsamında değiştirilebiliyor evet hukuki yollara başvurabilirsiniz. Bu arada klavyedeki harfleriniz tuşların sol üstünde konumlanmış ve laptopunuzun üst kapağında 2 yeşil çizgi var demi clevo kasa olup olmadığı böyle anlaşılıyormuş en kolay şekilde.
evet arkadaşın laptop clevo modelinden monster sitesinden bakabilirsiniz

Geri
Yukarı