Forza Horizon 4 ara ara FPS düşüşü

Makaleler
21
Oyunu yüksek Ultra karışık oynuyorum. Bazen yarış tam başlarken FPS 70 civarı gezerken ekrana bir sürü araba girince 45'e kadar düşüyor bir darboğaz falan yok bu düşüş esnasında. Benim kanaatim VRAM'in yetmediği yönünde. Her oyuna girdiğimde 4 GB'a kadar VRAM kullanımı olduğunu görüyorum ama ayarları düşürünce FPS 100'ün altına düşmüyor ve o anormal düşüşler olmuyor. Buna benzer sorun yaşayanların fikrini almak istiyorum. Ayrıca şehirde de bazen bu kadar düşüşler oluyor.

Ekranda fazla obje olduğu zaman FPS düşüşlerinin nedeni genel de işlemci yetersizliğinden kaynaklı oluyor. VRAM yetersizliğini 1080p de görmeniz çok zor.

Takılma olmaması için ayarları biraz düşürmekte fayda var. Çünkü hem RAM kısmen yetersiz hem de işlemci, güncel de olsa yüksek seviyede bu tarz online oyunlar için sıkıntı yaratabilecek potansiyele sahip.

İyi de GPU kullanımı %100 olurken nasıl darboğaz oluyor? Benim bildiğim darboğaz varsa ayarları düşürsem bile FPS yükselmez ama yükseliyor.
Ekranda fazla obje olduğu zaman FPS düşüşlerinin nedeni genel de işlemci yetersizliğinden kaynaklı oluyor. VRAM yetersizliğini 1080p de görmeniz çok zor.

Bu oyunu araştırmanızı öneririm tam bir VRAM düşmanı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı