Forza Horizon 4 Bir Süre Sonra Kapanıyor

Umut Uras

Kilopat
Daha fazla  
Forza Horizon 4 oyununu oynarken bir süre sonra bir anda kapanıyor. Hiçbir hata kodu vermiyor. İnternette araştırıp çözümünü buldum ama onu yapınca da windows explorer devre dışı kalıyor ve her oyunu kapattığımda bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Oyunum orjinal. Bilgisayar özellikleri yeterli. Bir bilgisi olan var mı ?

Sorunun geçici çözümü:
Win + R >> explorer.exe >> Enter

Onun dışında sorunu çözmek için ne yaptığınızı bilmeden yapılacak yorumlar havada kalacaktır. Lütfen izlediğiniz adımları belirtin.

Denuvonun sitesinde bu konu ile ilgili bir yazı gördüm. Aynı sorundan bahsediliyordu. Çözümü ise bir tane bat dosyası veriyorlar o bat dosyasını çalıştırıp oyunu açtıktan sonra o sayede windows explorer kapanıyor ve oyun kapanmadan oynayabiliyorum. Sorunun nedeni ise xbox uygulamasından kaynaklanıyormuş sanırım. ( Windows explorer derken dosya gezgininden bahsetmiyorum. Tamamen bir gri ekran kalıyor ama ctrl+alt+delete gibi fonksiyonlar çalışıyor. )

Windows Debloater ta da ccleaner tarzı 3. Parti Programları kullanarak X-Box uygulamasını kaldırabilirsiniz.

Veya şu adımları uygulayabilirsiniz:

"
  1. Open the Windows 10 Search Bar, and type in PowerShell.
  2. Right-click the PowerShell app and click “Run as administrator”.
  3. Type the following command and press the Enter key:
    Get-AppxPackage Microsoft.XboxApp | Remove-AppxPackage
  4. Wait until the process is finished. It should only take a few seconds to run.
  5. Type exit and press the Enter key to exit PowerShell.
"

Alıntıdır.

Geri
Yukarı