Forza Horizon 4 FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

KeremTürköz

Hectopat
Daha fazla  
Forza Horizon 4'te FPS düşmesi yaşıyorum. 1920x1080 en düşükte de oynasam 1280x720'de de oynasam aynı. Anlık FPS düşüşü yaşıyorum. 1080P'de 60 70 FPS civarı alıyorum anlık 40 50'ye düşüp drop yiyor. RAM'in %45 50'si kullanılıyor. GPU'nun %100.
Güncel Radeon Software ve chipset kurulu. Windows güncel.

Sistemim:
R5 2400G (stok fan ve OC yapmadım)
Corsair 8x2 3000MHz CL16.
Gigabythe B450M S2H.
Sharkoon shp V2 650W.
Oyun SSD'de.

Bellek kaynaklı olabilir. Multiplayer'da ben de aynı sorunu yaşıyordum. Şu ayarları dener misiniz?

Muhtemelen bellek kaynaklıdır RAM'lerin frekansına bakar mısınız? Birde sistemi virüs taramasıyla sistemi bi tarayın. İşlemcinin yüzde kaçı kullanılıyor?

Muhtemelen bellek kaynaklıdır RAM'lerin frekansına bakar mısınız? Bir de sistemi virüs taramasıyla sistemi bir tarayın. İşlemcinin yüzde kaçı kullanılıyor?

RAM frekanslar 3000MHz'de. Sistemi daha yeni kurdum orijinal Windows 10. işlemcinin %45 civarlarında kullanıyor. RAM'de %45 50'lerde.
Bellek kaynaklı olabilir. Multiplayer'da ben de aynı sorunu yaşıyordum. Şu ayarları dener misiniz?

Zaten 2 GB kullanıyordu. Yaptım değişen bir şey olmadı.

RAM frekanslar 3000MHz'de. Sistemi daha yeni kurdum orijinal Windows 10. işlemcinin %45 civarlarında kullanıyor. RAM'de %45 50'lerde.

Zaten 2 GB kullanıyordu. Yaptım değişen bir şey olmadı.
FPS düştüğünde GPU kullanımı %100'de kalmaya devam ediyorsa normal bence FPS düşmesi, sonuçta açık dünyası olan bir oyun ve çevredeki çoğu şeye bağlı olarak FPS değişebilir.

FPS düştüğünde GPU kullanımı %100'de kalmaya devam ediyorsa normal bence FPS düşmesi, sonuçta açık dünyası olan bir oyun ve çevredeki çoğu şeye bağlı olarak FPS değişebilir.

GPU kullanımı %97, 96, 95 %100 hiç olmuyor. 720P en düşük ayara getiriyorum yine aynı şey oluyor. Acaba ısınma ile alakala mı?

GPU kullanımı %97, 96, 95 %100 hiç olmuyor. 720P en düşük ayara getiriyorum yine aynı şey oluyor. Acaba ısınma ile alakala mı?
%95'in üstünü %100 gibi düşünebilirsiniz, zaten genelde %99'da çalışır, değerler bence normal, neredeyse her oyunda oyun içi FPS değişimleri olur zaten.

Geri
Yukarı