Forza Horizon 4 FPS sabitlemek mantıklı mı?

şarapçı melih

Centipat
Yer
Aydın
Ortalama 80 100 arası bir FPS veriyor yüksek ayarlarda. Şimdi FPS değeri bu ama drop giriyor RAM'dan dolayı. 72'ye sabitlediğim zaman çok akıcı oluyor. Sizce mantıklı mı sabitlemek? (8 GB RAM var, yükseltene kadar idare ediyorum. GTX 1650 ve i5 11. Nesil işlemci var)

Ortalama 80 100 arası bir FPS veriyor yüksek ayarlarda. Şimdi FPS değeri bu ama drop giriyor RAM'dan dolayı. 72'ye sabitlediğim zaman çok akıcı oluyor. Sizce mantıklı mı sabitlemek? (8 GB RAM var, yükseltene kadar idare ediyorum. GTX 1650 ve i5 11. nesil işlemci var)

Forza harizon 4U ayarları kendi yapsın siz karışmayın sisteminize göre ayarlar yapıyor.

Drop yiyorsanız sabitlemek mantıklıdır. Zaten sabitlediğiniz değerde oyunu akıcı bir şekilde oynayabiliyorsanız herhangi bir sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum.

Örneğin monitörünüz 60 hz ise 60 fpsten fazlasını zaten fark edemezsiniz. O yüzden monitörün hz değerine fpsi sabitlemek en mantıklısı.
Hocam ama şöyle bir şey de var, farkedemese bile monitörden bağımsız olarak FPS ne kadar artarsa kare oluşturma hızı düşüyor ve daha akıcı oluyor. Ekran yırtılması olmadıkça veya FPS drop yemediğiniz sürece bence sabitlemek çok mantıklı değil.
  • 30 FPS = 33.3 ms
  • 60 FPS = 16.6 ms
  • 72 FPS* = 13.89 ms
  • 144 FPS = 6.9 ms
  • 240 FPS = 4.1 ms
  • 360 FPS = 2.7 ms
İki türlü de deneyip hangisinde daha rahatsanız o ayarda oynamak en mantıklısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı