Forza Horizon 4 mü Dirt 5 mi?

Talha Cepci

Hectopat
Arkadaşlar Forza'yı Game Pass'ten oynamak istemediğim için Game Pass almıyorum Forza Horizon 4 65TL Dirt 5 ise 27TL sizce hangisini almalıyım?

Tabii ki Forza ama sistemin kaldırıyorsa Forza 5

Selamlar,

Dirt 5'i hiç oynamadım, dolayısıyla onun hakkında yorum yapamayacağım.

Forza Horizon 4'ü anlık olarak 1661 saat oynadım. Kesinlikle tavsiye ederim. Açık dünyası oldukça canlı ve renkli. Grafikleri şahane. Araba çeşitliliği yeterince fazla. Oyunda 752 adet birbirinden farklı araç mevcut. Oyunda performans sorunları yok denecek kadar azaldı, şu sıralar tam oynanabilecek stabil düzeyde. Tek kötü yanı, serinin yeni oyunu çıktığı için bu oyun artık hiçbir yeni içerik güncellemesi almıyor. Sadece kırk yılda bir küçük bug fix güncellemeleri getiriliyor, o kadar.

Daha detaylı bilgi için Steam'daki detaylı incelememe göz atabilirsin:

Keyifli forumlar.

Selam,

Dirt 5'i hiç oynamadım, dolayısıyla onun hakkında yorum yapamayacağım.

Forza Horizon 4'ü anlık olarak 1661 saat oynadım. Kesinlikle tavsiye ederim. Açık dünyası oldukça canlı ve renkli. Grafikleri şahane. Araba çeşitliliği yeterince fazla. Oyunda 752 adet birbirinden farklı araç mevcut. Oyunda performans sorunları yok denecek kadar azaldı, şu sıralar tam oynanabilecek stabil düzeyde. Tek kötü yanı, serinin yeni oyunu çıktığı için bu oyun artık hiçbir yeni içerik güncellemesi almıyor. Sadece kırk yılda bir küçük bug fix güncellemeleri getiriliyor, o kadar.

Daha detaylı bilgi için Steam'daki detaylı incelememe göz atabilirsin:

Keyifli forumlar.

Hocam ben hiç araba yarış oyunu oynamadım sadece Euro Truck oynadım ve bu oyunu klavyeden oynayacağım araba çok kayar diye korkuyorum drift becerim az araba kontrolü kolay mıdır?

Hocam ben hiç araba yarış oyunu oynamadım sadece Euro Truck oynadım ve bu oyunu klavyeden oynayacağım araba çok kayar diye korkuyorum drift becerim az araba kontrolü kolay mıdır?
Araba kontrolü kolaydır evet. Ben nereden baksan en az 500 saatimi klavye ile oynamışımdır. Sonradan yarışlarda daha iyi performans gösterdiğinden gamepade geçiş yaptım. Drift yapmak bu oyunda çok beceri gerektirmiyor. Kısa bir alışma süreci yeterli. TCM ve STM kapalı şekilde daha rahat drift atılabilir, sadece ABS açık kalması yeterli.

Araba kontrolü kolaydır evet. Ben nereden baksan en az 500 saatimi klavye ile oynamışımdır. Sonradan yarışlarda daha iyi performans gösterdiğinden gamepade geçiş yaptım. Drift yapmak bu oyunda çok beceri gerektirmiyor. Kısa bir alışma süreci yeterli. Tcm ve stm kapalı şekilde daha rahat drift atılabilir, sadece abs açık kalması yeterli.

Hocam Forza için bu gamepad uygun mudur sizce götürür mü? https://www.hepsiburada.com/microso...olu-controller-p-HBV00000O8QGA?magaza=CRKTECH

Xbox 360 kontrolcüsüyle hiç denemedim açıkçası. O yüzden forza için uygun mudur yorum yapamayacağım. Ayrıca attığınız gamepad büyük ihtimal replika, piyasada bu gamepadin orijinalini bulabilmek imkansıza yakın.

Size tavsiyem, eğer bütçenizi arttırabilirseniz 2. el 8. nesil xbox gamepadlerine yönelmeniz şeklinde olur. Logitech F710 tarihi eserine de bulaşmayın sakın.

Xbox 360 kontrolcüsüyle hiç denemedim açıkçası. O yüzden Forza için uygun mudur yorum yapamayacağım. Ayrıca attığınız gamepad büyük ihtimal replika, piyasada bu gamepadin orijinalini bulabilmek imkansıza yakın.

Size tavsiyem, eğer bütçenizi arttırabilirseniz 2. el 8. nesil Xbox gamepadlerine yönelmeniz şeklinde olur. Logitech F710 tarihi eserine de bulaşmayın sakın.

Hocam evet replika fakat bayağı olumlu mesaj var bir gamepad e de çok para harcıyasım yok insanlar biraz sert ama idare ediyor demişler ilerleyen süreçte belki alırım.

Geri
Yukarı