Forza Horizon 4 oynarken CPU sıcaklığı 98 derece oluyor

BozKurT1807

Kilopat
Daha fazla  
Forza Horizon 4 Steam sürümünü aldım fakat Microsoft sürümü gibi akıcı bir şekilde oynayamadım. Sürekli küçük küçük teklemeler yaşıyorum bende CPU sıcaklığına bakayım dedim baktığımda oyundayken derece direkt 90-98 arası oluyor ama oyunu kapattığım an 70 ve altına düşüyor. Ondan sonra normal kullanımda olan 40-45 arası sıcaklığa dönüyor. Burada anlamadığım konu oyuna girer girmez 90-98 arasını görmem ve çıktığımda ise hemen düşmesi oyunda Steam versiyonunda sorun olduğunu söylüyorlar, ki büyük ihtimal doğru. Çünkü Microsoft sürümünde hiçbir kasma ve tekleme sorunu yaşamadım. Bu derece sorununu görünce de termal macun değiştirme kararı aldım bir de öyle denedikten sonra değişim olacak mı ona bakacağım fakat belirttiğim gibi yükteyken 90-98 arası iken bir anda düşmesi normal mi? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft sürümünü 6-7 ay önce oynamıştım ve sıkıntı yaşamadığım için bakma gereği duymamıştım. Steam sürümü geldiğinde aynısı gibi olur diye aldım fakat biraz hayal kırıklığı yaşadım.
Termal macun yenilemek işe yarayabilir.
Ayrıca işlemci fan hızı ayarınızı kontrol edin.
Kasanızın hava akışı nasıl?

Geri
Yukarı