Forza Horizon 4 oynarken CPU sıcaklığı 98 derece oluyor

BozKurT1807

Kilopat
Daha fazla  
Forza Horizon 4 Steam sürümünü aldım fakat Microsoft sürümü gibi akıcı bir şekilde oynayamadım. Sürekli küçük küçük teklemeler yaşıyorum bende CPU sıcaklığına bakayım dedim baktığımda oyundayken derece direkt 90-98 arası oluyor ama oyunu kapattığım an 70 ve altına düşüyor. Ondan sonra normal kullanımda olan 40-45 arası sıcaklığa dönüyor. Burada anlamadığım konu oyuna girer girmez 90-98 arasını görmem ve çıktığımda ise hemen düşmesi oyunda Steam versiyonunda sorun olduğunu söylüyorlar, ki büyük ihtimal doğru. Çünkü Microsoft sürümünde hiçbir kasma ve tekleme sorunu yaşamadım. Bu derece sorununu görünce de termal macun değiştirme kararı aldım bir de öyle denedikten sonra değişim olacak mı ona bakacağım fakat belirttiğim gibi yükteyken 90-98 arası iken bir anda düşmesi normal mi? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun süredir termal macun değişimi yapılmamışsa macun değişimi yapın. Ayrıca genel bir temizlik de iyi olabilir. Zira laptop dahi olsa 98 derece yüksek. En azından 80-85 olmalı diye düşünüyorum.

Uzun süredir termal macun değişimi yapılmamışsa macun değişimi yapın. Ayrıca genel bir temizlik de iyi olabilir. Zira laptop dahi olsa 98 derece yüksek. En azından 80-85 olmalı diye düşünüyorum.
Laptop değil masaüstü kullanıyorum değerler normal değil biliyorum termal macun siparişi verdim biraz da eski bir işlemci olduğu için orta kalite macun tercih ettim. Macun geldikten sonra temizlikte yapacağım fakat buradaki asıl sorun yükte 98 olan değer oyunu kapatır kapatmaz 70 e ve 1 kaç dakika sonra da normal değerlere düşmesi

Normal bence masaüstü için. Zaten anornal durumda reseti atar. O zamanda anlarız ki macun vs değiştirmek, fanlara bakmak lazım. Benim masaüstüde aynı. Bu oyunlarla da ilgili.

Masaüstü için kesinlikle normal değil.

Dediğim gibi macun değişimi ve genel bir temizlik olumlu etki edecektir. Ayrıca kasanın hava sirkülasyonu da büyük bir etken.

Masaüstü için kesinlikle normal değil.

Dediğim gibi macun değişimi ve genel bir temizlik olumlu etki edecektir. Ayrıca kasanın hava sirkülasyonu da büyük bir etken.
Dediğini bende yapayım bakalım. Brn oyında 98 c de hep. Fan harılharıl çalışıyor. Hanım diyor bu ne böyle.
Bende normal diye düşünüyordum hep.

Hava akışına çok bir şey yapabileceğimi zannetmiyorum 10 senelik bilgisayar ve yeni sistemler gibi kablo düzeni kendi elimden geldiği kadar toplu duruyor fakat termal macun ve temizliği yapacağım beni kafama takılan microsoft sürümünde böyle bir sorunla karşılaşmamam ve ani cpu sıcaklık düşüşü

Geri
Yukarı