Forza Horizon 4 parasına değer mi?

Nasıl bir oyun?

Daha önce de belirttiğim gibi Forza´da 250 küsur saati olan birisiyim. Bana kalırsa Forza ve Crew karşılaştırılmamalı bile. Forza çok daha iyi ve güzel bir oyun. Crew Forza kadar gerçekçi değil ayrıca araç modifye ve performans yükseltme olayı Forza´daki gibi gerçekçi değil. Benim önerim Forza almanız yönünde olurdu kesinlikle.

Oyun güzel fakat ben ısınamadım. Modifiyesi yetersiz gibiydi ve araba sürekli kayıyordu toparlaması zor oluyor. Haritayı ilk başta çok beğendim 2-3 saat sonra heryeri biliyormuşum gibi oldu. Yarışlarda hiç aksiyonlu geçmedi benim için. Kaza yapmadan gidince birde güzelce yavaşlayıp sağa veya sola dönünce 1. Oluyordum.

Sanırım NFS Heat'i daha önce oynadığım için böyle oldu.

Umarım alışırım hocam Dirt 5 almayı düşünüyordum bir ara Dirt 5 nasıldır?

Nasıl bir oyun?

Siz gerçekçi bir yarış oyunu mu arıyorsunuz yoksa oyundan keyif alayım gezeyim tozayım mı diyorsunuz? Gerçekçi yarış oyunu istiyorsanız Gran Turismo serisi var. Bu türün öncülerinden diyebileceğimiz. Assetto Corsa var. Project Cars var. Forza'nın motorsport serisi var. Grid serisi var. Özellikle 2019'da çıkan Grid adıyla olan oyun 10 TL ve fiyatını fazlasıyla karşılar. Dirt Rally var.
Eğlenmek için oynayayım diyorsanız Forza, Crew, NFS (2015). Pek sevemesem de Payback'ya da heat olabilir. Dirt serisi var mesela arcade olan. 4 veya 5. oyunu deneyebilirsiniz. Burnout oyunu var. Remastered'ı çıktı o olabilir. Rockstar'ın tekrar remake yapmasını istediğim midnight club serisi var ama 1 oyun hariç PC'ye çıktı o da satışta yok. İleride olur da remake falan çıkarsa mutlaka aklınızda olsun. Çok subjektif bir konu maalesef. Benim beğendiğim oyunu belki siz hiç beğenmeyeceksiniz ya da tam tersi de olabilir. İçinizden hangisi geçiyorsa onu alın deneyin. Beğenmedinizde iade edin başka alternatifleri deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
siz gerçekçi bir yarış oyunu mu arıyorsunuz yoksa oyundan keyif alayım gezeyim tozayım mı diyorsunuz? Gerçekçi yarış oyunu istiyorsanız Gran Turismo serisi var. Bu türün öncülerinden diyebileceğimiz. Assetto Corsa var. Project Cars var. Forza'nın motorsport serisi var. Grid serisi var. Özellikle 2019'da çıkan Grid adıyla olan oyun 10 TL ve fiyatını fazlasıyla karşılar. Dirt Rally var.
Eğlenmek için oynayayım diyorsanız Forza, Crew, NFS (2015). Pek sevemesem de Payback'ya da heat olabilir. Dirt serisi var mesela arcade olan. 4 veya 5. oyunu deneyebilirsiniz. Burnout oyunu var. Remastered'ı çıktı o olabilir. Rockstar'ın tekrar remake yapmasını istediğim midnight club serisi var ama 1 oyun hariç PC'ye çıktı o da satışta yok. İleride olur da remake falan çıkarsa mutlaka aklınızda olsun. Çok subjektif bir konu maalesef. Benim beğendiğim oyunu belki siz hiç beğenmeyeceksiniz ya da tam tersi de olabilir. İçinizden hangisi geçiyorsa onu alın deneyin. Beğenmedinizde iade edin başka alternatifleri deneyin.

Eğlenmek için istiyorum hocam.

Kesinlikle değer aldığınız fiyata. Alacaksanız Ultimate Edition öneririm. Başlangıçta bir sürü yeni araba veriyor ve bir çok DLC'ye sahip oluyorsunuz.

Arkadaşlar şu an Steam'de 65TL, sizce değer mi? Game Pass önermeyin çünkü oyun bende olsun istiyorum. Arada canım sıkılınca girerim diye. Sizce pahalı mı ve parasına değer mi? Hiç yarış oyunu oynamamış biri olarak oyunun demosunu indirdim. Araba biraz kayıyor, özellikle virajlara çok hızlı giriyorum ve kaza yapıyorum.
Değer hocam 40 saatim var sıkılmadım halen.

Oyunda anlık olarak 1662 saatim var ve halen daha aktif olarak oynuyorum, çok rahat söyleyebilirim ki şu anki fiyatına kesinlikle değer. Ben 2018'de 400₺ verip ön siparişle almıştım, o fiyata bile değdiğini düşünüyorum. Şimdiki 65₺ fiyatı, bu oyun için bedava. Ultimate sürümü alıp geçin, pişman olmazsınız. Kontrollerine zamanla alışırsınız, oyunun fizikleri basit. Araç çeşitliliği bakımından da serinin yeni oyunu 5'ten daha zengin durumda şu an.

Geri
Yukarı