Çözüldü Forza Horizon 4 PS4 kolu ile oynanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Merdo44

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Bilgisayarda PS4 kolu ve DS4Windows yazılımı ile Forza Horizon 4 oynamak istiyorum ama oyunun ana menüsünde klavye tuşları gözüküyor fakat gamepade tuşlara basınca Xbox tuş simgeleri çıkıyor ama algılamıyor. Sadece Joystick'leri kontrol edebiliyorum.

Çözüm
Dostum seninle aynı problemi yaşıyorum. Üstünden biraz zaman geçmiş o zamandan beri oynayabiliyor musun? Bir şeyler bulabildin mi? Bulduysan bana da yardım edebilir misin?

Evet çözümünü buldum. Herhangi bir oyunda ana menüde DS4 Windows uygulamasından "Settings" kısmından "Hidee DS4 controller" a tıkla. Gamepad ışıkları gidip çalışmaz hale gelecektir. Sonda o tıkladığın tiki kaldır ve sonra oyunda kolun çalışacaktır ve artık kullanabilirsin. Bu sorunun nedeni bence kolu 2 tane kol olarak algılamasıdır. Ben şahsen böyle düşünüyorum. Ben böyle çözdüm. Yapamadıysan veya anlamadığın bir yer olursa yazarsan yardımcı olurum.
Yardımcı olabilir misiniz? Bana başka bir yazılım önerirseniz onun ile deneyeceğim olmaz ise Forza'yı silip tekrar deneyeceğim.
Oyunu silip tekrar yükledim ama yine aynı sorun var. Uygulamadan kaynaklı.
Arkadaş farklı birşey den bahsediyor sanırım,Windows 10 da yazilimsiz dualshock 4 çalıştırmak imkansız şu an.Bende kullanmaya çalıştım DS4 u aynı yazılımla ama seninle benzeri hataları aldım ve sık sık kopma oluyordu, en sonunda Xbox gamepad aldım.Yazilimi bir sil tekrar yükle diyeceğim de muhtemelen yapmışsındır, Bluetooth ile ilgili bir sıkıntı da olabilir.Kablolu kullanmak senin için sıkıntı olmazsa daha verimli olacaktır.

Arkadaş farklı birşey den bahsediyor sanırım,Windows 10 da yazilimsiz dualshock 4 çalıştırmak imkansız şu an.Bende kullanmaya çalıştım DS4 u aynı yazılımla ama seninle benzeri hataları aldım ve sık sık kopma oluyordu, en sonunda Xbox gamepad aldım.Yazilimi bir sil tekrar yükle diyeceğim de muhtemelen yapmışsındır, Bluetooth ile ilgili bir sıkıntı da olabilir.Kablolu kullanmak senin için sıkıntı olmazsa daha verimli olacaktır.
Zaten kablolu kullanıyorum. Başka bir yazılım denedim oldu ama ds4 yazılımını açınca yine aynı sorunla karşılaştım.

DS3 kolum var ve "scptoolkit" adında program kullanıyorum . İnternette gördüğüme ve programın içinde bulunan seçeneğe göre ps4 kolu desteği de var . Bu program xbox kolu gibi gösteriyor ve ben de sorunsuz çalışıyor . Size de tavsiye ederim

Arkadaş farklı bir şeyden bahsediyor sanırım, Windows 10'da yazilimsiz Dualshock 4 çalıştırmak imkansız şu an. Bende kullanmaya çalıştım DS4'u aynı yazılımla ama seninle benzeri hataları aldım ve sık sık kopma oluyordu, en sonunda Xbox Gamepad aldım. Yazilimi bir sil tekrar yükle diyeceğim de muhtemelen yapmışsındır, Bluetooth ile ilgili bir sıkıntı da olabilir. Kablolu kullanmak senin için sıkıntı olmazsa daha verimli olacaktır.

Kablolu olarak yazılımsız kullandım ben.

DS3 kolum var ve "scptoolkit" adında program kullanıyorum . İnternette gördüğüme ve programın içinde bulunan seçeneğe göre ps4 kolu desteği de var . Bu program xbox kolu gibi gösteriyor ve ben de sorunsuz çalışıyor . Size de tavsiye ederim

Yaptım ama Forza horizon da çalışmıyor.

Dostum seninle aynı problemi yaşıyorum. Üstünden biraz zaman geçmiş o zamandan beri oynayabiliyor musun? Bir şeyler bulabildin mi? Bulduysan bana da yardım edebilir misin?

Evet çözümünü buldum. Herhangi bir oyunda ana menüde DS4 Windows uygulamasından "Settings" kısmından "Hidee DS4 controller" a tıkla. Gamepad ışıkları gidip çalışmaz hale gelecektir. Sonda o tıkladığın tiki kaldır ve sonra oyunda kolun çalışacaktır ve artık kullanabilirsin. Bu sorunun nedeni bence kolu 2 tane kol olarak algılamasıdır. Ben şahsen böyle düşünüyorum. Ben böyle çözdüm. Yapamadıysan veya anlamadığın bir yer olursa yazarsan yardımcı olurum.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı