Forza Horizon 4 Steam düşük FPS sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Dogancanvural

Hectopat
Forza Horizon 4 Steam versiyonu son zamanlarda kasmaya başladı. Birkaç gündür oynamıyorum, dün oyuna güncelleme yaparak girdim. Online olsun tekli mod olsun 40 FPS'yi geçemiyorum. Droplanmalar yaşıyorum. Daha önce 70-80 FPS alıyordum. Bu sorun nasıl düzelir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Ben ekran kartını çıkartıp pinlerini sildikten sonra düzeliyordu.

Forza Horizon 4 Steam versiyonu son zamanlarda kasmaya başladı. Birkaç gündür oynamıyorum, dün oyuna güncelleme yaparak girdim. Online olsun tekli mod olsun 40 FPS'yi geçemiyorum. Droplanmalar yaşıyorum. Daha önce 70-80 FPS alıyordum. Bu sorun nasıl düzelir?

Hocam Windows güncellemesinden kaynaklı olabileceğini okumuştum. Bende de güncelleme öncesinde stabildi. Güncellemeden sonra çok az bir FPS kaybı yaşadım. Ayrıca zorunlu olmadıkça Online önermiyorum. Çünkü Online'da internetine bağlı donmalar olabiliyor ve droplara sebep olabiliyor. Ben Online kapattığımda ise yüksek FPS ve 0 drop oynayabiliyorum.

Hocam Windows güncellemesinden kaynaklı olabileceğini okumuştum. Bende de güncelleme öncesinde stabildi. Güncellemeden sonra çok az bir FPS kaybı yaşadım. Ayrıca zorunlu olmadıkça Online önermiyorum. Çünkü Online'da internetine bağlı donmalar olabiliyor ve droplara sebep olabiliyor. Ben Online kapattığımda ise yüksek FPS ve 0 drop oynayabiliyorum.
Alakasız, arkadaşımla oynamayacaksam ne anlamı kaldı o oyunun.
Bilgisayarınız ısınıyormu?
PC tabiki ısınıyor. Isılar 80-89 derecelerde geziyor. Bir gaming laptobu için ideal. Son 1 haftaki windows güncellemelerini sildim. Bir daha deneyeceğim, bu arada sadece Forza değil PUBG de kasıyor. Sorun PC'de.

Steam sürümünde bu tarz problemler yaşandığını duymuştum sistemsel bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Arkadaşlar sorun PUBG için çözüldü 😋. Açgözlülük yapmamak gerekiyormuş, ekranı 144 HZ den 60 HZ e düşürdüm PUBG ultra sabit 60 FPS aldım. Birazdan Forzayı deniyeceğim.

Alakasız, arkadaşımla oynamayacaksam ne anlamı kaldı o oyunun.

PC tabii ki ısınıyor. Isılar 80-89 derecelerde geziyor. Bir Gaming laptopu için ideal. Son 1 haftaki Windows güncellemelerini sildim. Bir daha deneyeceğim, bu arada sadece Forza değil PUBG'de kasıyor. Sorun PC'de.

"Ayrıca zorunlu olmadıkça Online önermiyorum." sözü bunun için geçerliydi güzel dostum :).

Yeni konular

Geri
Yukarı