Forza Horizon 4 Steam sürümünde donma ve FPS dalgalanması

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Oyunu Game Pass ile uzun süre oynadım hiçbir sorun yoktu ancak dün Steam sürümünü satın alıp indirdim. Oyun açılırken dahi bir tuhaflık hissettim hem ses gelmiyordu ilk birkaç saniye hem de ara sahneler çok takılıyordu. Örneğin 110 FPS iken bir anda 80-90 FPS olup devam ediyor oyun. Benim gibi bu sorunları yaşayan var mıdır? İade etmeyi düşünüyorum çok can sıkıcı bir durum. Dosya doğrulamayı denedim sonuç aynı.

i7 10750h.
GTX 1660 Ti.
2x16 GB RAM.
512 GB NVMe M.2 SSD.
Windows, sürüler en güncel hâlde ve sıcaklıklarda sorun yok.

Biraz hortlatıyorum ama bir şey soracağım bende oyunu oynuyorum ama Xbox Live ebeveyn denetimi hatası veriyor. Acaba bunun bir çözümü var mı?
Teredo olayıdır hocam online a filan girmiyordu yazarsan çıkar bir ihtimal bu olabilir tabi
Aynı sorun bende de var. Windows sürümünde sıkıntı yoktu fakat Steam sürümünde Ultimate Edition oyun esnasında bazen sıkıntı yaratıyor droplar olabiliyor. Ara sahneler de çok takılıyor. RTX 2060 ve i7 9750H var, oyun da M.2 SSD'ye kurulu tıpkı daha önceden olduğu gibi. Bir de eskiye nazaran işlemcinin 10 derece falan daha fazla ısındığını tespit ettim bilmiyorum bu durum herkeste böyle mi ama umarım en yakın zamanda bununla alakalı güncelleme gelir.
Herkeste böyle olduğuna inanıyorum direk kasmiyorsa benzer sistemlerde anlık drop ara sahnelerde kasma çoğu insanda var

Dün güncelleme gelmiş gösteriyor. Ama kimsenin haberi yok. Henüz Türkiye de gelmemiş sanırsam bende de oyunu çok etkilemese de takılmalar oluyor. Yakında güncelleme gelir muhtemelen.

Dün güncelleme gelmiş gösteriyor. Ama kimsenin haberi yok. Henüz Türkiye de gelmemiş sanırsam bende de oyunu çok etkilemese de takılmalar oluyor. Yakında güncelleme gelir muhtemelen.
Başka ülkelere de gelmemiş sanırım. Duyuru olarak var sadece. Artık gelmesi lazım gerçekten. İade için bekliyorum. Düzelince yine alınır. Bu kadar takılma vs. için üzerine bir de para verilmez yani. Hele de başka platformda sıkıntısız olup da Steam'de böyle olunca ister istemez üzülüp sinirleniyoruz.

Az önce Horizon tekli yani single player oynadığımda fps drop yemediğimi fark ettim. Durumlar sizde de böyle mi?
Maalesef bende çok sık drop oluyor her 5-10 saniyede bir.

Oyunum saat 19.00 gibi güncellenmiş. Sabah oyuna girdiğimde bir şey yoktu ama şu an 19 FPS ütüne çıkımıyor normalde Ultra'da 120-140 FPS alırken şu an 19 FPS de. Acaba sizde de böyle bir sorun var mı?

Oyunum saat 19.00 gibi güncellenmiş. Sabah oyuna girdiğimde bir şey yoktu ama şu an 19 FPS ütüne çıkımıyor normalde Ultra'da 120-140 FPS alırken şu an 19 FPS de. Acaba sizde de böyle bir sorun var mı?
Kare hızı sınırına bir bakın. Muhtemelen 20 FPS ayarlı. Güncelleme sonrası drop sorunu çözülmüş mü onu da söyleyebilir misiniz ?

Kare hızı sınırına bir bakın. Muhtemelen 20 FPS ayarlı. Güncelleme sonrası drop sorunu çözülmüş mü onu da söyleyebilir misiniz?

Aynen öyle olmuş 25 FPS'ye ayarlamışlar güncellemeden sonra. Ama drop ile alakalı pek bir şey değişmemiş.
Kare hızı sınırına bir bakın. Muhtemelen 20 FPS ayarlı. Güncelleme sonrası drop sorunu çözülmüş mü onu da söyleyebilir misiniz?

Menüde olan drop nispeten düzelmiş. Ama araba sürerken falan aynı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı