Forza Horizon 4 sunucu bağlantısı yok

İşletim sistemi
Windows 11

kadir0909

Picopat
Merhabalar. Fotoğrafta gördüğünüzü gibi saçma bir hata alıyorum. Toredo hatası almıyorum sadece bağlantı engelli. Xbox'ın sitesine gidince de açılmıyor. Delireceğim.
Windows 11 kullanıyorum, her şey güncel.

sddada.png

LethalSmile

Decapat
Dener misiniz bikere:
Xbox>Ayarlar>Ağ

Sonrasında muhtemelen teredo hatası aldığınızı ve bağlantınızın kesildiğini göreceksiniz. Yapmanız gereken adımlar;

CMD'yi yönetici olarak açın

"netsh int teredo show state" yazıp enter'a basın.

"State: offline "yazıyorsa doğru yoldayız demektir.

ardından "set state servername=teredo.remlab.net" yazıp enter'a basın.

Enter'a bastığınız anda "Ok" yazması gerekiyor. Eğer yazmazsa CMD'yi kapatıp, yeniden yönetici olarak açın. Direk "netsh int teredo set state servername=teredo.remlab.net" yazın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Xbox>Ayarlar>Ağ kısmına tekrar girin. Hata vermeyecektir. Microsoft oyunlarında artık online oynayabilirsiniz.

Eğer olmazsa win11den kaynaklandığını düşünüyorum.

KS
KS
kadir0909

kadir0909

Picopat
Dener misiniz bikere:
Xbox>ayarlar>ağ

Sonrasında muhtemelen teredo hatası aldığınızı ve bağlantınızın kesildiğini göreceksiniz. Yapmanız gereken adımlar;

CMD'yi yönetici olarak açın.

"Netsh int teredo show state" yazıp Enter'a basın.

"State: Offline "yazıyorsa doğru yoldayız demektir.

Ardından "set state servername=teredo.remlab.net" yazıp Enter'a basın.

Enter'a bastığınız anda "ok" yazması gerekiyor. Eğer yazmazsa CMD'yi kapatıp, yeniden yönetici olarak açın. Direk "netsh int teredo set state servername=teredo.remlab.net" yazın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Xbox>ayarlar>ağ kısmına tekrar girin. Hata vermeyecektir. Microsoft oyunlarında artık Online oynayabilirsiniz.

Eğer olmazsa Windows 11'den kaynaklandığını düşünüyorum.

Hocam maalesef offline yazmıyor fotoğrafta gördüğünüz gibi NAT tipinde bir sorun yok yani teredo hatası yok sorun bağlantıda.
Dener misiniz bikere:
Xbox>ayarlar>ağ

CMD'yi yönetici olarak açın.

"Netsh int teredo show state" yazıp Enter'a basın.

"State: Offline "yazıyorsa doğru yoldayız demektir.

Ardından "set state servername=teredo.remlab.net" yazıp Enter'a basın.

Enter'a bastığınız anda "ok" yazması gerekiyor. Eğer yazmazsa CMD'yi kapatıp, yeniden yönetici olarak açın. Direk "netsh int teredo set state servername=teredo.remlab.net" yazın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Xbox>ayarlar>ağ kısmına tekrar girin. Hata vermeyecektir. Microsoft oyunlarında artık Online oynayabilirsiniz.

Eğer olmazsa Windows 11'den kaynaklandığını düşünüyorum.

Tamam buldum sorunu tarihi değiştirmişim kusura bakma.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yukarı