Forza Horizon 4 unutulmuş araçların ara sahnesi donuyor

PhyTony

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Casper Nirvana C500
11. Nesil intel core i5
İntel iris Xe graphics
8gb Ram
128mb VRam
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Forza Horizon 4 oynamaya başladım ama unutulmuş araçları almak için garajlara gittiğimde oyun ara sahnede kalıyor ve hiçbir şey yapamıyorum. Forzathon bildirimleri gelmeye devam ediyor, Karakterimin piksellerinin oynadığını görebiliyorum ama ara sahne ilerlemiyor. Aracı göremiyorum bile.

Eğer işinize yarayacaksa Laptop kullanıyorum Casper Nirvana C500. Oyun bilgisayarı değil ama yine de oynatabiliyor oyunları.

Oyuna girerken minimum sistem gereksinimlerinin altında diyor. Tek minimum altında olan şey VRAM. 2 GB istiyor bende 128MB var. Üstüne üstlük Intel Iris Xe olduğu için biraz sıkıntılı oluyor. Oyunun önerdiği ayarlarda oynuyorum eğer ara sahneleri atlayabileceğim veya bunu düzeltebileceğim bir şey varsa söylersiniz.

Arkadaşlar Forza Horizon 4 oynamaya başladım ama unutulmuş araçları almak için garajlara gittiğimde oyun ara sahnede kalıyor ve hiçbir şey yapamıyorum. Forzathon bildirimleri gelmeye devam ediyor, Karakterimin piksellerinin oynadığını görebiliyorum ama ara sahne ilerlemiyor. Aracı göremiyorum bile.

Eğer işinize yarayacaksa Laptop kullanıyorum Casper Nirvana C500. Oyun bilgisayarı değil ama yine de oynatabiliyor oyunları.

Oyuna girerken minimum sistem gereksinimlerinin altında diyor. Tek minimum altında olan şey VRAM. 2 GB istiyor bende 128MB var. Üstüne üstlük Intel Iris Xe olduğu için biraz sıkıntılı oluyor. Oyunun önerdiği ayarlarda oynuyorum eğer ara sahneleri atlayabileceğim veya bunu düzeltebileceğim bir şey varsa söylersiniz.
Hocam o vramle oyuna girmenize sukredin. Yuksek ihtimal VRAM ile alakalidir.

Hocam o vramle oyuna girmenize sukredin. Yuksek ihtimal VRAM ile alakalidir.
Öyle diyosanız yapacak bir şey yok. Yinede oyunu gayet iyi bir şekilde oynadığım için mutluyum genellikle sabit 30 fps alıyorum. (Sınır 30) zaten arkadaşım oynamak istediği için yükledim ama siledebilirim çünkü kendisi sabah aktif olmadığı için benimle oynayamıyor 😒

RAM 8 GB ise ondan dolayı olabilir. Iris Xe kartlar gayet de iyi oynatıyor. Dosyaları doğrulamayı deneyin.
Dosyaları nasıl doğrulayabilirim

Öyle diyosanız yapacak bir şey yok. Yinede oyunu gayet iyi bir şekilde oynadığım için mutluyum genellikle sabit 30 fps alıyorum. (Sınır 30) zaten arkadaşım oynamak istediği için yükledim ama siledebilirim çünkü kendisi sabah aktif olmadığı için benimle oynayamıyor 😒

Dosyaları nasıl doğrulayabilirim
Tahminim o yonde hocam. Dosya dogrulama ise nereden oynuyorsunuz?

Abimin xbox gamepasinden yüklemiştim yanında formula drift pack de vermişti
Hocam ilginc bir sekilde Forza horizon 4 icin dosya dogrulama secenegi silinmis Xbox'tan Isterseniz silip yukleyin.

Aşağıya eklediğim ekte yer alan kısımda "Sıfırla" seçeneğini deneyin ve tekrar aynı bölümü oynamayı deneyin.

1693655657837.png

Hocam ilginc bir sekilde Forza horizon 4 icin dosya dogrulama secenegi silinmis Xbox'tan Isterseniz silip yukleyin.
Hocam valla bu oyunu yüklemem 2 günümü aldı. Bir de öğleden sonra pc abimindir biz böyle kullanıyoruz o yüzden silersem yüklemem bidaha.

Aşağıya eklediğim ekte yer alan kısımda "Sıfırla" seçeneğini deneyin ve tekrar aynı bölümü oynamayı deneyin.

Eki Görüntüle 1928095
Hocam sıfırla seçeneğine basınca teknik olarak oyun en baştan başlamaz mı?

Arkadaşlar Forzayı silyorum yine de yardımınız için teşekkür ederim. arkadaşımla oynamak için almıştım ama kendissi oyuna hiç gelmiyor. bunun üzerine bir de 80gb bana göre çok geliyor. eğer daha sonra yine forza indirirsem ve sorun çıkarsa geri gelirim hepinize teşekkür ederim 🥹

Hocam sıfırla seçeneğine basınca teknik olarak oyun en baştan başlamaz mı?
Düz mantık olarak baktığınızda öyle olduğunu düşünebilirsiniz ancak işin gerçeği hayır, başlamaz. Çünkü sıfırla yapıp oyuna girdiğinizde oyun açılırken ekrana Xbox cloud veri eşitleme ekranı gelir. Bu ekranda veri eşitlemesinin bitmesini beklersiniz ve ardından oyun aynı save kaydınızla açılmış olur.

Geri
Yukarı