Forza Horizon 5 çözünürlük ölçeklendirme ayarı görüntüyü bozuyor

İşletim sistemi
Windows 10

MachL

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Daha önce de konu açtım, ekranda yatay çizgiler oluyor diye, nedenini ayarlar ile oynarken bugün fark ettim, ne zaman çözünürlük ölçeklendirmeyi açsam ekranda yatay çizgiler oluyor, en belirgin ''performans'' modunda en az ise ''ultra kalite'' modunda oluyor; kapattığım da ise çizgiler kalkıyor lakin bu sefer çevre görüntüsü bozuluyor gibi hissediyorum, ekran görüntülerine bakarsanız anlayabilirsiniz. Bunun sebebi nedir, benim donanımımdan mı kaynaklı yoksa oyundan mı?

Dosya Ekleri

• performans görüntü.png
    performans görüntü.png
    3,3 MB · Görüntüleme: 533
  • performans.png
    performans.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 507
  • ultra kalite görüntü.png
    ultra kalite görüntü.png
    3,6 MB · Görüntüleme: 482
  • ultra kalite ayar.png
    ultra kalite ayar.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 391
  • kapalı görüntü.png
    kapalı görüntü.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 364
  • kapalı ayar.png
    kapalı ayar.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 486
Gerçekten bu yolda yatay çizgi olma sorunu benim de canımı çok sıktı neyse ki oyundan kaynaklıymış ilk gördüğümde şok oldum, daha yeni almışım Rtx 3070 ti eyvah dedim kart bozuk çıktı, kalp krizi geçiriyordum sonra Forza Horizon 4'e girdim orada bir problem olmayınca rahatladım.
Gerçekten bu yolda yatay çizgi olma sorunu benim de canımı çok sıktı neyse ki oyundan kaynaklıymış ilk gördüğümde şok oldum, daha yeni almışım Rtx 3070 ti eyvah dedim kart bozuk çıktı, kalp krizi geçiriyordum sonra Forza Horizon 4'e girdim orada bir problem olmayınca rahatladım.

Daha önce de konu açtım, ekranda yatay çizgiler oluyor diye, nedenini ayarlar ile oynarken bugün fark ettim, ne zaman çözünürlük ölçeklendirmeyi açsam ekranda yatay çizgiler oluyor, en belirgin "performans" modunda en az ise "Ultra kalite" modunda oluyor; kapattığım da ise çizgiler kalkıyor lakin bu sefer çevre görüntüsü bozuluyor gibi hissediyorum, ekran görüntülerine bakarsanız anlayabilirsiniz. Bunun sebebi nedir, benim donanımımdan mı kaynaklı yoksa oyundan mı?

Ekran kartıyla alakası yok arkadaşım ben 3 çeşit ekran kartı kullanıyorum 3090 2070 Super 1080 Ti aynı sorunu yapıyor, oyunun bilinen sorunlarını aşağıya yapıştırdım ve siteyi https://support.forzamotorsport.net/hc/en-us/articles/4409616884883-FH5-Known-Issues bunlardan birini yaşıyorsan korkma oyundan kaynaklı.

PC Windows 10/11 ve Steam.
AMD grafik kartına sahip düşük özellikli PC'de titreyen su yansımaları var.
Araç kadranları "beyazımsı" bir dokuya sahiptir ve araç entegre Radeon grafikli AMD kartında hareket ederken bulanıklaşır.
Donanımı değiştirdikten sonra oyun, grafik kurulumunu yeniden çalıştırmak isteyip istemediğinizi sormaz.
Windows'ta ölçekli ekranlı Xbox oyun çubuğu kullanarak video çekmek, kısmen siyah kayıtla sonuçlanır.
Tam ekran modunda başlatılırken oyun penceresi kısmen gizleniyor.
Menüdeki ekran efektlerini kapatmak, renk sapmalarını kapatmaz.
PC - Ultra geniş çözünürlüklerde renk sapması çok aşırı oluyor.
PC - kullanıcıya Windows n sürümünde medya paketini indirmesi için mesaj gönderilmiyor (Windows 10 ve 11)
Başlatma sırasında sekmeden çıkmak, ekranın sağ alt kısmında pencerenin açılmasına neden olur?
AMD GPU'lu PC'de bazı araç elemanlarının şeffaflığı eksik.
Arabalar - Radeon grafik kartlarında serbest dolaşımdayken plaka harfleri ve sembollerinde siyah.
Ssao etkinleştirildiğinde yolda yatay şeritler (eklenme tarihi:11.24.21)
Ayarlar - oyun kapatıldıktan sonra bazı grafik ayarları kaydedilmiyor.
Performans - çözünürlük ölçeklendirme açık'ı kullanırken arazi ve bitki örtüsü için PC'de doku oluşturma sorunları (eklenme tarihi:12.03.21)
UI - bazı işlemlerden sonra fare imleci kaybolabilir. (eklenme tarihi:01.18.22)

Yeni konular

Geri
Yukarı