Forza Horizon 5 Hot Wheels DLC Resmen Duyuruldu

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Forza Horizon 5 Hot Wheels DLC

Daha önce Steam sayesinde varlığı ortaya çıkan Forza Horizon 5 Hot Wheels DLC, Xbox and Bethesda Games Showcase etkinliği ile resmen duyuruldu. Playground Games oyuncuların yerçekimine meydan okuyan gösterilerini yapmaları için 200 kilometreden fazla turuncu parkurla, bir Forza Horizon oyunu için en uç parkur olduğunu söylüyor. Giant’s Canyon, Ice Cauldron, Forest Falls ve Horizon Nexus, […]

Devamı: Forza Horizon 5 Hot Wheels DLC Resmen Duyuruldu
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bu oyunun arcade tarafına fazla önem veriliyor. Biraz fiziklerine ve simülasyon tarafına önem verilmeli. Açık yarışlarda hala arkadan çekiş arabalar ile 4 çeker arabalar arasında devasa bir fark var. Önden çekiş zaten ölü durumda.
Ayrıca yağmur ve ıslak zemin 4'teki gibi etki yapmıyor. 4'te kuru zemin arabası ile ıslak zemin arabası bile farklıydı.
Ranked olayına girmek bile istemiyorum. Oyunun zevkinin yarısı oradaydı.

Bu oyunun arcade tarafına fazla önem veriliyor. Biraz fiziklerine ve simülasyon tarafına önem verilmeli. Açık yarışlarda hala arkadan çekiş arabalar ile 4 çeker arabalar arasında devasa bir fark var. Önden çekiş zaten ölü durumda.
Ayrıca yağmur ve ıslak zemin 4'teki gibi etki yapmıyor. 4'te kuru zemin arabası ile ıslak zemin arabası bile farklıydı.
Horizon bir arcade yarış oyunu. Aynı firmanın Forza Motorsport adında simülasyona odaklanmış serisi de var.

Horizon tam olarak arcade değil. Sürüş ayarlarını desteksiz olacak şekilde ayarlarsanız (ABS dahil) ve açık yarışlarda sağlam şekilde kapışırsanız, oyunun simülasyon tarafını görürsünüz. 4'te bu çok daha belirgindi.
Yani şöyle diyeyim, arcade tarafı daha büyük fakat benim gibi simülasyon tarafı için oynayanlar da var. Çünkü oyun kolu ile maksimum zevki bu oyun veriyor. Diyeceksiniz neden direkt simülasyon oynamıyorsunuz, çünkü param yok. Direksiyon vs. almak lazım onları oynamak için. Muhtemelen benim gibi olanlarda bu yüzden bu oyunu oynuyor.

Ranked yarışların kalkması oyunun tüm sürdürülebilirliğini bitirdi bence de. Oyunda yapacak bir şey bulamıyorum artık girmiyorum bile bu yüzden.

Geri
Yukarı