Forza Horizon 5 için ikinci genişletme pakedi duyuruldu

k_carmZ

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Hepinize selamlar değerli forumdaşlar,

Dün gece Forza tarafından yapılan bir canlı yayınla oyuna gelecek olan ikinci genişletme haritası duyuruldu. Tanıtım videosundan görebildiğimiz kadarıyla ralli - offroad içerikli bir eklenti haritası olacak gibi görünüyor. Bu genişletme, oyunu Premium Edition satın almış olan oyuncular için ücretsiz olacak. 29 Mart'tan itibaren DLC haritası oynamaya açılacak. Yapılan canlı yayın tekrarına ve DLC haritasının tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konuda ben de fikirlerimi paylaşmak isterim. Bence hayal kırıklığı bir DLC oldu. Şahsen Horizon serisinin 1. oyunundaki Horizon Rally harita eklentisinin remastered yapılmış hali şeklinde olduğunu düşünüyorum bu yeni haritanın. Oyunun geliştirici ekibinin başından da son zamanlarda çok ayrılan oldu. Ortaya iyi bir iş çıkaramamalarında bunun da etkisinin olduğunu düşünüyorum. Tabii yine de ilkten ön yargılı davranmamak gerek. Belki severiz oynayınca. 😁

Bana göre Meksika'nın kendisi zaten çöl çorak bir araziydi. Bu yeni gelen arazi temalı haritayla da oyunun iyice boğacağını düşünüyorum. İnsanlar Meksika'nın sıkıcı çöl toprak arazisinden sıkıldılar ve bu yeni gelen harita da o şekilde çoğunlukla arazi ortamında geçecek. Mantıksız bir karar olduğunu düşünüyorum. Horizon 5'in tüm serideki en kötü iki genişletme haritasına sahip olduğunu düşünüyorum. Diğer serilere baktığımızda Horizon 4'deki Servet Adası başlı başına efsaneydi. Horizon 3'deki Blizzard Dağı'da çok başarılıydı. Bu yeni harita bana göre sadece %100 bitirilip sonrasında rafa kaldırılacak bir DLC haritası.

Sizin bu konuda düşünceleriniz nedir?

image.pngIMG_4173.jpg

Size katılıyorum. Çıkana kadar tam belli olmayacak yine de. 4'teki Fortune Island hem büyük para getiriyordu hem de normal haritadan daha zevkli ralli ortamı sunuyordu. Buna benzer bir şey olsa güzel olur.

Herhalde bu oyunu 300 TL'ye premium alarak en iyi yatırımımı yaptım. Ben tam bilmiyorum ama mesela forza bir dlc ile harita paketi gelebilir mi ? Mesela daha farklı yollar, yarışlar, biyomlar vs ? Ben Meksika haritasını beğeniyorum ancak daha önce 100 saat crew 2 oynadığım ve haritası çok büyük olduğu için forza 5 bana harita olarak küçük geliyor. Umarım harita bazlı bir dlc de gelir.

Herhalde bu oyunu 300 TL'ye premium alarak en iyi yatırımımı yaptım. Ben tam bilmiyorum ama mesela forza bir dlc ile harita paketi gelebilir mi ? Mesela daha farklı yollar, yarışlar, biyomlar vs ? Ben Meksika haritasını beğeniyorum ancak daha önce 100 saat crew 2 oynadığım ve haritası çok büyük olduğu için forza 5 bana harita olarak küçük geliyor. Umarım harita bazlı bir dlc de gelir.
Hocam ufak bir karşılaştırma yaparsan Crew 2'yi de tavsiye eder misin ? Araç motor sesleri,simülasyon hissiyatı,grafikler vs gibisinden. Oyunda motosiklet olduğu için gidip geliyorum alsam mı diye

Hocam ufak bir karşılaştırma yaparsan Crew 2'yi de tavsiye eder misin ? Araç motor sesleri,simülasyon hissiyatı,grafikler vs gibisinden. Oyunda motosiklet olduğu için gidip geliyorum alsam mı diye
Hocam crew 2 şu fiyatına alınmaz ki zaten bir süre önce de zamlandı. İndirimli hali için de eğer forza ile arasında kalırsan ben yine forzayı seçerim.
Forza steame gelmeden önce crew 2 oynadım baya ancak sonra forza 5 oynadıktan sonra gerçekten araba oyunu forzaymış dedim.
Genel olarak crew 2 nin en iyi sadece 2 yani var.
İlki haritası
İkincisi de araç çeşitliliği.
Crew 2 de ben her ne kadar 100 saate yakın oynasam da araba mekaniklerini, grafiklerini ve ortamı beğenmedim. Özellikle ortam çok yapay. Her şey çok yapay aslında oyun bana göre. Araba sürüş mekanikleri garip ama alışılır ancak gerçekçi değil. Forza gerçekçilik, ortam ve grafik olarak çok daha iyi.
Dediğim gibi indirimde eğer uygun olursa alınabilir. Ancak senin için atmosfer, gerçekçilik ve grafik önemliyse şahsen forzayı tercih et. Crew 2 nin bana göre en iyi tarafı haritası çok büyük ve güzel.

Hocam crew 2 şu fiyatına alınmaz ki zaten bir süre önce de zamlandı. İndirimli hali için de eğer forza ile arasında kalırsan ben yine forzayı seçerim.
Forza steame gelmeden önce crew 2 oynadım baya ancak sonra forza 5 oynadıktan sonra gerçekten araba oyunu forzaymış dedim.
Genel olarak crew 2 nin en iyi sadece 2 yani var.
İlki haritası
İkincisi de araç çeşitliliği.
Crew 2 de ben her ne kadar 100 saate yakın oynasam da araba mekaniklerini, grafiklerini ve ortamı beğenmedim. Özellikle ortam çok yapay. Her şey çok yapay aslında oyun bana göre. Araba sürüş mekanikleri garip ama alışılır ancak gerçekçi değil. Forza gerçekçilik, ortam ve grafik olarak çok daha iyi.
Dediğim gibi indirimde eğer uygun olursa alınabilir. Ancak senin için atmosfer, gerçekçilik ve grafik önemliyse şahsen forzayı tercih et. Crew 2 nin bana göre en iyi tarafı haritası çok büyük ve güzel.
Çok teşekkür ederim. Biz forza'dan devam o halde 😁

Geri
Yukarı