Forza Horizon 5 konvoya katılamamak

UnicornKnight

Kilopat
Daha fazla  
Selam.

Hemen her gün akşam saatlerinde birlikte çevrimiçi oyunlar oynadığımız oyun grubumuzdaki kıymetli bir büyüğümüzün, Forza Horizon 5 özelinde yaşadığı çevrimiçi bir sorun ile ilgili olarak sizlerin dikkatini çekmek ve çözüm konusunda bilgi ve tavsiyelerinizi almak amacı ile bu başlığı açma gereği duydum.

Bahsi geçen büyüğümüz Forza Horizon 5'e Steam üzerinde sahip ve yine kurulum da Steam üzerinden yapılmış vaziyette. Kendisi gerek başkaları, gerekse de benimle çevrimiçi oyunda konvoy katılımı gerçekleştirdiğinde kendisini (oyundaki avatarı olan o anda kullanmakta olduğu) aracını görebiliyor, ancak herhangi bir yarışa ya da etkinliğe girdiğimizde bu yarış ya da etkinliğinin araç sınıfı, modifiye sınırı, araç türü, araç markası vs gibi spesifik sınırlamalara da riayet ettiği halde yarış için geri sayım tamamlandığında yine sistem tarafından serbest sürüşe geri atılıyoruz.

Ben daha önceki yıllarda yaşadığım benzer saç baş yolduran problemler nedeniyle hem Microsoft Hesabı üzerinden hesabıyla ilgili bir sınırlama olup olmadığını, hem de yine klasik Xbox Live problemleri olan NAT ve TEREDO sorunları olup olamayacağına dair kontolleri yapması için kendisini teşvik ettim, ancak bu kontrollerin tamamında ilgili unsurlarda bir problem olmadığını gördük. Halihazırda zaten abonesi olduğu ISS'da CGNAT havuzunda değil, ücreti mukabilinde kendisine tahsis edilmiş olan statik IP'sini kullanmakta.

Velhasılkelam, anlayacağınız üzere aklımıza gelen hemen her ihtimali eledik, fakat bir türlü bu saç baş yolduran probleme bir çözüm bulamadık. Sizlerin aynı ya da benzer tecrübeleriniz, buna dönük çözüm önerisi ve tavsiyeleriniz olabileceğini düşünerek konuyu burada paylaşmış oldum.

Muhtemel bilgi paylaşımı, yardımlarınız ve yönlendirmeleriniz için şimdiden teşekkürlerimle...

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı