Forza Horizon 5 vs 4

Teşekkürler arkadaşlar FH4'ü indirmeye başladım kaldığım yerden devam edeceğim. Baştan yeni bir hesaba başlamak istememiştim zaten.

Bana göre 4 çok daha güzel.
Hocam bu arada konudan bağımsız olarak Gigabyte ile ne sorununuz oldu? İmzanız da gördüğüm için merak ettim.

Teşekkürler arkadaşlar FH4'ü indirmeye başladım kaldığım yerden devam edeceğim. Baştan yeni bir hesaba başlamak istememiştim zaten.

Hocam bu arada konudan bağımsız olarak Gigabyte ile ne sorununuz oldu? İmzanız da gördüğüm için merak ettim.

BIOS sorunu var hiçbir oyunu tam performansta oynatmıyor. Sevgili Gigabyte BIOS kilidi koyduğundan dolayı eski sürüme dönemiyoruz.

Aralarında ciddi bir fark yok. En büyük fark denebilecek durum 4'de olmayıp 5'te olan yeni model arabalar ve araç sesleri denebilir. 5'te araç sesleri cidden iyi, 4'e kıyasla seslere daha fazla uğraşıldığı bariz ortada.

5'in haritası çöl toprak, insanı çabuk bunaltıyor. 4'ün haritası daha canlı. Bu yönde 4'ü daha başarılı buluyorum. 5'te sadece orman kısımlarını başarılı buluyorum, oldukça gerçekçi ve güzel gözüküyor.

Bunlar dışında araç sürüş dinamikleri bakımından 5 daha basitleştirilmiş. Araca daha kolay hakim oluyorsunuz, yol tutuşu ve yarışlar daha kolay oluyor. 4'te aracı kontrol edebilmek daha zor.

Bana göre 5'te drift yapmak 4'e kıyasla daha zevkli. 5'te drift yaparken bazı zamanlar çıkan dumandan yolu göremediğiniz bile oluyor. 4'de ise drift yaparken duman yok denecek kadar az oluyor. Bu da küçük bir ayrıntı ancak bana göre önemli olduğu için belirttim.

Boyut olarak aralarında ciddi fark var. 4. oyun tüm dlc paketleriyle birlikte 92 GB küsür oluyor. 5. oyun ise hot wheels haritası yüklü olmadan bile sadece oyunun boyutu 123 GB oluyor. Bariz derecede bir fark söz konusu.

Şu anda 787 saat 5. oyunu ve 1688 saat 4. oyunu oynamış birisi olarak benim kendi deneyimlerim bu şekilde.

Geri
Yukarı