Forza Horizon Online sunucu bağlantısı engellendi hatası

İşletim sistemi
Windows 10

barkintrn

Hectopat
Bir sürü video gezdim, Technopat Sosyal'de bir sürü konu gezdim ve hepsinde yazan Windows Defender, Xbox Live Network ve IP helper servislerinin otomatik açılması gibi çözümlerin hepsini denedim. CMD üzerinden birkaç çözüm aradım fakat hiçbiri olmadı. Forza Horizon 5'te Online oynayamıyordum ve Xbox ağı testi yaptığımda "sunucu bağlantısı engellendi" hatası aldığımı fark ettim. Bunun çözümü ne olabilir?
İlginiz için teşekkürler.

xbox.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde Windows Defender açılınca bu sorunun düzelmesi gerekiyor.
Microsoft store'u sıfırlamayı denediniz mi ?

İkisini de denedim. Sonuç değişmedi. Bu arada FM 22 Xbox'ın online sunucularına erişimim var. Acaba sorun Forza Horizon 5'ten mi kaynaklı. Yani o hatayı alsam bile online oynama şansım var mı ?
Normalde Windows Defender açılınca bu sorunun düzelmesi gerekiyor.
Microsoft store'u sıfırlamayı denediniz mi ?
Çözümünü buldum. Hata internet servis sağlayıcım kaynaklıymış. Eğer bu hatayı alan ve hiçbir şekilde çözemeyen arkadaşlar var ise ben çözümü Superonline güvenli internetini kapatmada buldum. Uzaktan bağlanan Xbox destek yetkilisi arkadaş da bir daha bu problemle karşılaşılırsa bir başka çözüm olarak Xbox portlarının internet servis sağlayıcımı arayarak açtırtmayı denememi söyledi.
Teşekkürler.

İkisini de denedim. Sonuç değişmedi. Bu arada FM 22 Xbox'ın online sunucularına erişimim var. Acaba sorun Forza Horizon 5'ten mi kaynaklı. Yani o hatayı alsam bile online oynama şansım var mı ?

Çözümünü buldum. Hata internet servis sağlayıcım kaynaklıymış. Eğer bu hatayı alan ve hiçbir şekilde çözemeyen arkadaşlar var ise ben çözümü Superonline güvenli internetini kapatmada buldum. Uzaktan bağlanan Xbox destek yetkilisi arkadaş da bir daha bu problemle karşılaşılırsa bir başka çözüm olarak Xbox portlarının internet servis sağlayıcımı arayarak açtırtmayı denememi söyledi.
Teşekkürler.
Aynı sorun bende de vardı sayenizde çözmüş oldum teşekkürler. Güvenli interneti kapattım düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı