Forza Horizon vs The Crew

Hocam açıkçası ben açık dünya delisiyim ne kadar büyük olursa o kadar iyi dediğinize göre the crewinki daha büyük ama bu Forza'daki mapin küçük olduğu anlamına gelmiyor değil mi?

Bende açık dünyayı çok severim. Özellikle haritada gökdelenli ışıl ışıl şehirler görmeyi çok severim. Bunun için GTA 5 oynuyordum fakat oyundaki araçların çok çakma olması beni soğuttu. Forza Horizon 4'ün haritası da bana küçük geliyor. Ve şehir kısımları çok az, gökdelen yok. The Crew'in haritasını çok beğeniyorum fakat oynanış mekanikleri o kadar iğrenç ki, 2 dakika oynadıktan sonra kapatıyorum.

Ubisoft doğru adımları atsa bu sorunun cevabı net The Crew olurdu. 2. oyun ilk oyunla neredeyse alakasız. Harita konusunda Crew oynarsanız Forza'nın haritasından gram zevk alamazsınız ama dinamik olarak Forza daha iyi bir oyun. Benim 300 saat Crew 150 saat Forza'm var. Bu farkın sebebi de ilk arada kaldığımda Crew'i seçmiş olmam. (Keşke Crew 1'i düzgünce geliştirselerdi :( )

Bende açık dünyayı çok severim. Özellikle haritada gökdelenli ışıl ışıl şehirler görmeyi çok severim. Bunun için GTA 5 oynuyordum fakat oyundaki araçların çok çakma olması beni soğuttu. Forza Horizon 4'ün haritası da bana küçük geliyor. Ve şehir kısımları çok az, gökdelen yok. The Crew'in haritasını çok beğeniyorum fakat oynanış mekanikleri o kadar iğrenç ki, 2 dakika oynadıktan sonra kapatıyorum.

Ahhh be oyun yapımcıları şu iki özelliğinde olduğu bir oyun yapmak bu kadar zor olmasaydı keşke :(

Hocam açıkçası ben açık dünya delisiyim ne kadar büyük olursa o kadar iyi dediğinize göre the crewinki daha büyük ama bu Forza'daki mapin küçük olduğu anlamına gelmiyor değil mi?
Bence Forza'nın mapi küçük değil gayet yeterli. Crew 2'nin map büyük ama sürüş mekanikleri çok arcade. O yüzden ne kadar zevk alırsınız o haritada bilemem. Dönüşler falan çok garip.

İki oyunu da aktif olarak oynuyorum, hatta şu an The Crew 2'deyim. Forza daha iyi ve daha oyuna bağlı tutan bir oyun, oynadıkça oynayası geliyor insanın. The Crew 2 ise bana karışık geliyor.

Bu kadar çok bahsedince canım çekti. Yükleyip yüksek ihtimal sileceğim 1 haftaya ama olsun.
Screenshot_2.png

Genel ortalamada her türlü Forza fakat arabamı sürüp şehirleri doğayı gezeyim derseniz The Crew 1 2'sinden de daha iyi :D ama bu sefer de The Crew 2'den bile çok daha kötü dinamikler karşılıyor bizi. Yani 4/4'lük bir yapım maalesef yok. Forza 5 ve Crew 3'e odaklandık bekliyoruz bakalım. Crew 2 ve Forza yüklü olmasına rağmen 2 oyunda da çok bir şey kalmayınca sadece araba sürüp gezmek için yine Crew 1'e sardım ben mesela :D.

İki oyunu da aktif olarak oynuyorum, hatta şu an The Crew 2'deyim. Forza daha iyi ve daha oyuna bağlı tutan bir oyun, oynadıkça oynayası geliyor insanın. The Crew 2 ise bana karışık geliyor.

Hmm sağ olun hocam peki Forza Horizon hazır indirimdeyken 98TL'ye kadar çıkabilirim map büyütmek için DLC'ler var mıdır? Veya hangi başka DLC'leri önerebilirsiniz?
Forza der susarım.

Hmm sağ olun hocam peki Forza Horizon hazır indirimdeyken 98TL'ye kadar çıkabilirim map büyütmek için DLC'ler var mıdır? Veya hangi başka DLC'leri önerebilirsiniz?

Geri
Yukarı