Forza Motorsport çıkışında 3 eksik özellikle gelecek

Aspect15

Decapat
Daha fazla  
Forza Motorsport serisinin yeni oyunu Forza motor Sport 8 çıkışına yetiştirilememiş 3 özellik.

1- İzleyici modu.
2- Özellikli çok oyunculu modda AI ile yarış.
3- Split screen.

Buradaki en büyük sorun split screen olmadan oyunun çıkış yapacak olması. Baldur's Gate 3'ün Xbox Series S üzerinde split screen çalıştırılamaması nedeniyle Xbox tarafına çıkış yapmamıştı ve Xbox tarafına daha geç gelecekti. Bunun ardından Forza Motorsport 8'de split screen olmayacak olması oyuncuların Series S'e kızmalarına sebep oldu çünkü büyük olasılıkla oyun Series S'de bölünmüş ekranda çalışamadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kendim de Series S sahibi olarak konsolun güçsüz olması nedeniyle split screen oyunları acmadığını düşünüyorum. Buradaki olay Xbox'un vereceği karar gibi duruyor. Baldur's Gate 3'te bu olay yaşandığında optimizasyon sorunu olduğunu düşünmüştüm ve geliştiricilerin beceremediğini düşünmüştüm ama Xbox'un 1. parti yapımcısı da beceremediyse burada suçlu Series S gibi duruyor fakat Xbox'un en çok satan konsolu Series S ve Series S kullanıcılarına nesil boyu oyun vaat edildi. Series S ileride Xbox'u geride tutmaya devam ederse Xbox'un ne yapacağını merak ediyorum.

@Famronty

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok ilginç bir şekilde 3 senesi dolmamış konsol patladı ki ben 1080p tarafında uzun yıllar kurtarır diye inanıyordum. Yazık boşa oyunlara kötü etki etmeye başladı. Umarım sırf depolama güncellemek yerine APU kısmında yenilik yapılır.

Çok ilginç bir şekilde 3 senesi dolmamış konsol patladı ki ben 1080p tarafında uzun yıllar kurtarır diye inanıyordum. Yazık boşa oyunlara kötü etki etmeye başladı. Umarım sırf depolama güncellemek yerine APU kısmında yenilik yapılır.

Gerçekten çok garip bende böyle olacağını düşünmüyordum daha ben konsolu almadan önce böyle haberler yoktu 1080p adam gibi oyunumu oynar diğer nesil 4K oyunculuğa giriceğimi düşünüyordum ama 1080p tarafındada kurtarmiyacak gibi ama 10-15 milyon arası Series S kullanıcısını cöpe atmazlar diye tahmin ediyorum bu konsolun satış rakamları Series X'in satışlarından daha fazla diye biliyorum daha güçlü bir konsol yapıp Series S'ini verene biraz maliyetle verme ihtimalleri olabilir yüzde 1 dahi olsa. :D

Son düzenleme:
Ben Xbox One S konsolunda Black Ops 4 ve Cold War oyunlarını Split-Screen şekilde çalıştırmıştım ve görüntü çamur gibiydi. Bilgisayar içinde aynı şey geçerli. Birçok oyunun Split-Screen modu çöp gibi oluyor. İstisnalar mevcut tabi ki. Fakat çoğu oyun bu şekilde çalışıyor. Xbox One S konsolunda oyunların öyle çalıştığını görünce artık bu modun miladını doldurduğunu anladım. Yapımcılar da zaten eskisi gibi bu mod için uğraş vermiyor. Kısaca benim için bir eksi değil.

Ben Xbox One S konsolunda Black Ops 4 ve Cold War oyunlarını split-screen şekilde çalıştırmıştım ve görüntü çamur gibiydi. Bilgisayar içinde aynı şey geçerli. Birçok oyunun split-screen modu çöp gibi oluyor. İstisnalar mevcut tabii ki. Fakat çoğu oyun bu şekilde çalışıyor. Xbox One S konsolunda oyunların öyle çalıştığını görünce artık bu modun miladını doldurduğunu anladım. Yapımcılar da zaten eskisi gibi bu mod için uğraş vermiyor. Kısaca benim için bir eksi değil.

Benim içinde büyük bir eksi değil zaten ama 1. parti Xbox oyunuda bu işi beceremiyorsa bir sıkıntı vardır ve bg 3 Diablo 4 gibi oyunları oynarken ben hep arkadaşımla falan oynarım daha eğlenceli gelir Series S bunu beceremicekse benim için sıkıntı olur Forza'da olmaz ama.

Series S'in böyle olacağı belliydi zaten tamamen patladı. Baldur's Gate 3'ün Co-op çalışamaması zaten konsolun nasıl patladığının kanıtı oldu.

Güncel bilgi ve tahminlerimi söyleyeyim konsol patlamadı Forza konusu insanların tahminleri net bilgi yok ancak suçlu Series S gibi duruyor BG3 konusunda Series X'e split screen ile series's e split screensiz gelecek daha sonradan Series S'e split screen eklenicektir büyük ihtimalle oyun çok tuttuğu için erkenden getiriyorlar ve FSR 3.0 ile konsol 2026'a kadar 1080p 60'ı korur diye tahmin ediyorum ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı