GFN Türkiye, GeForce NOW kütüphanesindeki Forza Motorsport oyununu açamayan sistemler veriyor

Makaleler
2
Yer
Ankara
Birkaç gün önce Forza Motorsport adında yeni bir oyun çıktı ve GeForce NOW kütüphanesine eklendi. Oyunu GeForce NOW'dan oynamak isteyen bir Reddit kullanıcısı oyunu oynayamadı. GAME+'ın(GeForce NOW Türkiye) kullanıcıya oyunu oynaması için verdiği sistem oyunu açamayan bir sistem. Yani sisteminiz yetmediği için satın aldığınız bulut servis uygulaması da oyunu açamıyor.

Turkcell şaşırtmadı.

GeForce NOW rezilliği ile ilgili konu ise Can Sungur'un subredditine açıldı.

Kaynak:

Son düzenleme:
Evet açmıyor CPU'nuz eski falan öyle bir hata veriyordu. Geçen eklendiğini gördüğümde denemek için girmiştim de hevesim kursağımda kaldı. Aynı şekilde Game Pass üzerinden Doom Eternal oynamayı denediğimde de oyun durup dururken donuyor ve oynayamıyordum. Starfield'de 1060 veriyor falan çok berbat bir sistem ya. Turkcell aldıktan sonra bir tane bile güzel bir şey olmadı.

Birkaç gün önce Forza Motorsport adında yeni bir oyun çıktı ve GeForce NOW kütüphanesine eklendi. Oyunu GeForce NOW'dan oynamak isteyen bir Reddit kullanıcısı oyunu oynayamadı. GAME+'ın(GeForce NOW Türkiye) kullanıcıya oyunu oynaması için verdiği sistem oyunu açamayan bir sistem. Yani sisteminiz yetmediği için satın aldığınız bulut servis uygulaması da oyunu açamıyor.

Turkcell şaşırtmadı.

GeForce NOW rezilliği ile ilgili konu ise can Sungur'un subredditine açıldı.

Kaynak:

Hocam gerçektende şaşırtmıyorlar Gas station Simulator'e verdikleri sistemde ancak orta ayarda açıyor.

Bunun GFN ile değil, oyunla alakalı olduğunu düşünüyorum. Ekranda çıkan o uyarıya yoksay deyip oyuna girebilir. Benim i7 4790 işlemcili sistemime de aynı hatayı veriyor ama "sorunsuz" açılıyor. Oyunda ise genel olarak optimizasyon ve kararlılık problemleri var.

Turkcell şaşırtmadı.

GeForce NOW rezilliği ile ilgili konu ise can Sungur'un subredditine açıldı.

Kaynak:

Turkcell bari artık 3060'ı getirmeli en minimum 1660 vermeli. İyi ki birkaç güne bilgisayar alacağım ve kurtulacağım artık Cloud derdinden. Avrupa'da en minimum 1660 veriyorlar. Turkcell artık bence bir güncelleme yapar bu konu da. Turkcell'in olduğu yere çok bel bağlamamak gerektiğini düşünüyorum. Ben, annem, babam Turkcell kullanıyoruz ve adamlar neredeyse 2-3 ayda bir zam yapıyor. 7 GB internete 240 lira ödüyoruz yahu.

GeForce NOW'u hiç denemediğim için soruyorum, her üyelik paketine bu sistemi mi veriyorlar Türkiye'de?

Evet zaten bir tane üyelik var bizde. Yabancılarda priority ve premium öyle iki ayrı paket vardı. Onların en düşüğü 3060 veriyor bizimkiler de 1060 veriyor sen düşün :D

Geforce NOW'u hiç denemediğim için soruyorum, her üyelik paketine bu sistemi mi veriyorlar türkiyede?
Rastgele sistem veriliyor.
Bunun GFN ile değil, oyunla alakalı olduğunu düşünüyorum. Ekranda çıkan o uyarıya yoksay deyip oyuna girebilir. Benim i7 4790 işlemcili sistemime de aynı hatayı veriyor ama "sorunsuz" açılıyor. Oyunda ise genel olarak optimizasyon ve kararlılık problemleri var.
Dediğiniz gibi yapınca oyuna girebilen olmuş. Fakat direkt olarak oyuna girmesine izin verilmeyen biri de olmuş. Şu Cyberpunk vb. oyunlara bile GTX 1060 verme olayını hiç saymıyorum. Bu oyuna da muhtemelen 1060 veriyordur.

Rastgele sistem veriliyor.

Dediğiniz gibi yapınca oyuna girebilen olmuş. Fakat direkt olarak oyuna girmesine izin verilmeyen biri de olmuş. Şu Cyberpunk vb. oyunlara bile GTX 1060 verme olayını hiç saymıyorum. Bu oyuna da muhtemelen 1060 veriyordur.

Starfield'a bile 1060 veriyordu :D CP2077'yi 2080 ile Full ayarlar da oynayayım dedim DLSS'siz 20 FPS arası mı ne oynamıştım :D

Turkcell bari artık 3060'ı getirmeli en minimum 1660 vermeli. İyi ki birkaç güne bilgisayar alacağım ve kurtulacağım artık Cloud derdinden. Avrupa'da en minimum 1660 veriyorlar. Turkcell artık bence bir güncelleme yapar bu konu da. Turkcell'in olduğu yere çok bel bağlamamak gerektiğini düşünüyorum. Ben, annem, babam Turkcell kullanıyoruz ve adamlar neredeyse 2-3 ayda bir zam yapıyor. 7 GB internete 240 lira ödüyoruz yahu.
Zaten artık bize de 4080 ile 4K 120FPS üyeliği gelsin dertlerini saldık hocam. En azından Cyberpunk'a 1060 değil 3060 versin durumuna geldik.

Geri
Yukarı