Fotoğraf çekiminde nasıl daha iyi olabilirim?

HiddenSquid

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar elimde Canon 60D model bir DSLR kamera bulunmakta. Geceleri ve sabahları elimden geldiği kadar çekim yapıyorum ve kendimi geliştirmek bu yönde uzmanlaşmak istiyorum. Önerebileceğiniz bir şey var mı acaba? Her şeye açığım.

Alt tarafta bu akşam çektiğim lakin bulutlar yüzünden pek hoş olmayan bir fotoğraf bulunmakta.

Dosya Ekleri

• DENEMEEEE.jpg
    DENEMEEEE.jpg
    141,3 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleme:
Dostlar elimde Canon 60D model bir DSLR kamera bulunmakta. Geceleri ve sabahları elimden geldiği kadar çekim yapıyorum ve kendimi geliştirmek bu yönde uzmanlaşmak istiyorum. Önerebileceğiniz bir şey var mı acaba? Her şeye açığım.

Alt tarafta bu akşam çektiğim lakin bulutlar yüzünden pek hoş olmayan bir fotoğraf bulunmakta.

Eki Görüntüle 1033416

Sabır ve zamanlama.
O anı yakalamak vardır.
O anı kaçırmak vardır.

Koray Birand'ın YouTube kanalına bakabilirsin. Çok iyi bir fotoğrafçı, fotoğraf ve başka konular hakkında da videoları var. Video editleri bile muazzam adamın çok ayrı bir seviye.

Benim de Wallpaper'ım bu artık :).

Bol bol çekim yapmanın yanında, kullandığın kameraya hakim olman önemli. Çekim tekniklerine de hakim olmalısın. Bunun yanında doğru zamanda doğru yerde olman da gerekli.

Bu kareyi yakın zamanda çektim. Birisi bana bu kareyi çekebilmemdeki en büyük etkeni sorsa, doğru zamanda doğru yerde olmak derdim.

Ortaköy'de Gece.jpg

Çektiğin gece fotoğrafı dışında, çektiğin fotoğraf ya da galerin var mı? :)

Bol bol çekim yapmanın yanında, kullandığın kameraya hakim olman önemli. Çekim tekniklerine de hakim olmalısın. Bunun yanında doğru zamanda doğru yerde olman da gerekli.

Bu kareyi yakın zamanda çektim. Birisi bana bu kareyi çekebilmemdeki en büyük etkeni sorsa, doğru zamanda doğru yerde olmak derdim.

Eki Görüntüle 1038637

Maalesef bir galerim yok. Oturmakta olduğum ilçede böyle çekebileceğim güzel bir yer yok. Bende gökyüzünü çekmeye çalışıyorum. Lakin onu da çekebileceğim güzel bir yer yok. Amatör bir fotoğrafçıyım lakin çok şey yapmak istiyorum. Bana yardımcı olabilecek bir şeyiniz varsa acaba yollar mısınız?
İletişime geçerseniz sevinirim :)

Eki Görüntüle 1038637

Ve de sizlere sormak istediğim bir şey var.
Gece çekiminde startrails fotoğraf makinesinin sensör ömründen yiyormuş. Doğru mu?
Çok çekmek istiyorum da.

Canon 60D kullanmaktayım. 50mm F1.8 stm ve de 18-135mm yanında verilen lens bulunmakta.

Yeni konular

Geri
Yukarı