Fotoğraf için fotoğraf makinesi tavsiyesi

Griffin0

Hectopat
Daha fazla  
Sadece fotoğraf için ikinci el alabileceğim uygun fiyatlı F/P bir aynasız fotoğraf makinesi önerebilir misiniz arkadaşlar?

Fotoğraf camiasındaki en fiyat/performans kamera Canon 5D Classic'tir. Fullframe gövde, 85mm f/1.8 ile harika portre fotoğrafları çekersin. 15 yaşındaki bu kamera, günümüzdeki crop sensörlü birçok fotoğraf makinesinden daha iyi kareler yakalar. Modern bir şey olsun istiyorsanız, mesela WiFi, daha iyi ISO, dokunmatik ekran vs. o zaman Canon EOS 750D, 77D, 80D, 800D'ye bakabilirsiniz. Ama fullframe sensör daha iyidir. Bunları almak yerine video çekebilen Canon 5D Mark II'yi de tavsiye ederim. Fakat unutmayın, kameranın kendisinden ziyade lens daha önemlidir.

Arkadaş aynasız demiş.

Fujifilm XT20 ve Canon M50, önerilerim.
Ben de acaba moderatör yanlış mı düzeltme yaptı da DSLR önerisi geliyor diyorum.
@nickyokaga @zeki1981 @ErenTeke @Power Supply Unit @xLord_07 ilk olarak tavsiyeleriniz için teşekkür ederim hepinize, ben şu ana kadar hiç fotoğraf makinesi almadım fakat fotoğraf çekmek hakkında bir çok bilgi ve tecrübeye sahibim. Daha net fotoğraflar, daha güzel alan derinlikleri için fotoğraf makinesi almak istiyorum. İnternetten fotoğraf makinesinden çekilen ham fotoğraf örneklerini alıp düzenliyorum ama mesela benim telefonla çektiğim șu fotoğraftan daha ayrıntılı gelmiyorlar ve sadece fotoğraf için alacağım bir makineye o kadar parayı vermekte biraz tedirginim. Sizce ne yapmalıyım, bu konu hakkında önerileriniz nedir?

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Kb, şimdi değiştirdim.
@nickyokaga @zeki1981 @ErenTeke @Power Supply Unit @xLord_07
Cevap bekliyorum 2 gündür ama kimseden çıt yok, anlayamadım tam.

Fotoğraf çekmek bir sanattır, tutkudur. Eğer sadece ayrıntılı, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar istiyorsan zaten telefonunla çekmeye devam et. Ama hiçbir telefon kaliteli bir fotoğraf makinasının sunduğu alan derinliğini veremez sana. Ayrıca bunu bir sanat olarak görüp sanatını icra etmek istiyorsan telefon kameraları bunun için yetersizdir. Önerilerimin üzerine bir de Sony A6000 ekliyorum. Ama unutma ki, iyi bir fotoğraf makinasından ziyade kullanacağın alana bağlı olarak doğru seçim lens çok daha önemlidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı