Fotoğraf Makinesi Önerisi

Body + lens (18-55mm) + batarya ve şarj adaptörü + 8 gb sd kart + çanta. Ciddiyim :)
Hocam sanki ucuza gitmiş be :). Baktım 1300 TL'ye buldum bir tane 3100 sadece SD kartı yok. Piyasa altına satmışsınız sanki.
Makine nasıl bu arada güzel mi, almayı düşünüyorum daha ucuz 5100'e göre bana göre de yeterli diye düşünüyorum.

Hocam sanki ucuza gitmiş be :). Baktım 1300 TL'ye buldum bir tane 3100 sadece SD kartı yok. Piyasa altına satmışsınız sanki.
Makine nasıl bu arada güzel mi, almayı düşünüyorum daha ucuz 5100'e göre bana göre de yeterli diye düşünüyorum.
Sattığımda piyasa bu kadar pahalanmamıştı. Gayet güzel bir makina, RAW çekiyor. Ama videosu tatmin etmiyor bana kalırsa. Fotoğraf çekmek için ideal.

Merhaba aklımda birkaç fotoğraf makinesi var. Bütçem yükseldi şu an, hangisini almalıyım kararsız kaldım.
Nikon D60 1500 TL.
Nikon D3100 2000TL.
Nikon D5100 2700 TL.
Bu makineler arasında kararsız kaldım, hangisi parasını hak eder? Daha yeni başlayacağım fotoğraf çekmeye yardımcı olursanız sevinirim. Ürünler 2.el bu arada.
@SideWinder
@Hilmi Çoban
@deathhand

Bunların arasından Nikon D5100 öneririm. Hocam öncelikle şunu bilin bu makine şu anki en iyi telefondan kompakt makineden çok çok daha güzel ve kaliteli fotoğraf üretecek size. O yüzden bu makineyi alın ve ilerisi için lense para biriktirmeye başlayın derim.

Sonya58 nasıl hocam bende yeni başlayacağım Canon 1100 D söylediler ama yorular Sony daha iyi diyorlar.
Sony a58 iyidir. Ama lens konusunda bilgim yok. Pentax ve Sony titreşim engellemeyi gövdeye koydukları için daha kullanıcı dostu makineler. Ancak tabi ki lens üzerindeki kadar başarılı olmasa da f/p olarak çok iyi kesinlikle. Ben yine de K5 tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı