Fotoğraf üzerindeki filigran nasıl kaldırılır?

fuat baki

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar elimde 11.000 tane resim var, resimlerin üzerinde yatay filigran var. Filigranı nasıl topluca kaldırabilirim?

Dosya Ekleri

• 1707496873411.png
    1707496873411.png
    106,8 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Adobe Photoshop üzerinden bir tane fotoğrafa Content Aware Filling uygulamayı deneyin. Eğer sonucu beğenirseniz, Window > Actions üzerinde yaptığınız adımları kaydedin ve File > Automate > Batch üzerinden klasördeki tüm fotoğraflara bunu uygulayın.
Demek ki süper moderatör olunca her şey bilinmiyormuş🤣

Birincisi fill ile yapılabilir fakat action ile kaldıralacak nesne veya görsel aynı kordinatlarda olmayacağı için isterse dünyanın en iyi yapay zeka actionı olsun orayı hesaplayamacaktır. Action ile tekrar edilen döngülerin aynı düzlemlerde olması gerekir.

Yine de çoklu watermark kaldırmalarına baksın arkadaş belki bir şey bulur. Watermark kaldıran yapay zekalar de var artık. Hatta sadece shutter için bile var tabi çözünürlük haliyle iyi olmaz büyük devasa basılı çalışmalar için.

Demek ki süper moderatör olunca her şey bilinmiyormuş🤣

Birincisi fill ile yapılabilir fakat Action ile kaldıralacak nesne veya görsel aynı kordinatlarda olmayacağı için isterse dünyanın en iyi yapay zeka Action'ı olsun orayı hesaplayamacaktır. Action ile tekrar edilen döngülerin aynı düzlemlerde olması gerekir.

Yine de çoklu watermark kaldırmalarına baksın arkadaş belki bir şey bulur. Watermark kaldıran yapay zekalar de var artık. Hatta sadece shutter için bile var tabii çözünürlük haliyle iyi olmaz büyük devasa basılı çalışmalar için.

Bana topluca kaldırabileceiğim bir site veya program önerebilir misiniz?

Yok, her şeyi hazırdan beklemeyin tek tek yapabilirsin actionla olmaz o iş. Actionla şöyle olur eğer her fotoğrafta, kaldıracağın görsel, artboardun mmsine kadar aynı enlem ve boylamdaysa o zaman olur.

İstiyorsanız da ücretli olarak yapabilirim ya da yaptırabilirsiniz ki ben bile 11bin görselle uğraşır mıyım bilinmez ki uğraşan biri de çıkar mı o da meçhul😀

11.000 fotoğrafın orjinalleri bir yerlerde vardır, bir kurcala şirketteki sistemleri ya da fotoğrafı çeken kişi/ekip/firmaya danış, bedavaya veya sakladıkları için bir fiyat biçip verebilirler... yoksa orjinalleri yedeklemeyen arkadaşı ve buna onay veren yetkiliyi, saklayacak hdd almaya onay vermeyen muhasebeci ve/veya firma sahibini sırasıyla ıslak odunla çeşitli sohbetlere davet edelim önce.

Herhangi bir standart batch sistemi böyle bir şeyi yapabilecek seviyede değil. AI/YZ ile fligran kaldıran websitelerini kurcalayabilirsin, düşük bir ihtimal onlarda bunun için belli bir ücret karşılığı hizmet alabilirsin.

Geri
Yukarı