Fotoğrafçılıktan para kazanmak istiyorum

xDisturbia

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar ben fotoğraf konusunda iyi olduğumu düşünüyorum ve çevremden de olumlu dönüşler alıyorum. Ekipmanlarım henüz başlangıç seviyesi ve ileri seviye ekipmanlar istediğimden bu işten para kazanmak istiyorum ama işin yordamını bilmediğimden bir türlü bu düşünceyi gerçekleştiremedim. Şimdi sizden bana yardımcı olmanızı istediğim konuya gelelim.
İlk olarak ben bu çektiğim fotoğrafları nerede bastırabilirim? Ben çekip fotoğrafçıda bastırsam biraz tuhaf olmaz mı? Albüm hazırlasam matbaada bu işi halledebilir miyim? Son olarak ben bu işin piyasası hakkında pek bilgi sahibi birisi değilim bir pozu kaç TL'ye çekebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Benim gibi kafasında soru işareti olan arkadaşlarda faydalansın.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnstagramda paylaşıp tanındıktan sonra fazla abartmayarak gerekirse ürün yerleştirmeli reklamlar alın. Benim aklıma gelen en basit yöntem bu şekilde.

Peki ben bu fotoğrafları çektim, nerede bastırabilirim? Matbaa'da halledebilir miyim? O işlerle ilgilenirler mi?

Sen daha yolun başına adim atmaya başlıyorsunuz fotoğrafı cekiyorsun iyi hosda dostum daha baskı konusunda zerre bir bilgin yok anlaşılan piyasada bir bilgi sahibi değilsin anlaşılan yani en basitinden 260 gr ipek kâğıtmi daha hesaplı olur yoksa 250 gr mat kagitmi hesaplı olur veya kalite açısından veya bir albüm fotoğrafı çekerken albüm cildinin ayrılmaması için neler yapman gerek bunlar hakkında bir bilginin olması gerek ve ayrıca bu isi kacak olarak yapmanda biz fotoğrafçılar açısından doğru birşey değil bir oda kaydının olması gerek zira baskicilar her önüne gelene baskı yapmazlar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı