Fotoğraflar Nerede Saklanmalı?

Kilitli kutular deyince aklıma Kadıköy Postane binası geldi. Az mektup yollamadık ordan. Orada bir sürü kutular vardı. :)
Aynen biliyorum :) Ara jenerasyonda kalmak çok kötü birşey. Geçmiş ile şimdiyi kıyaslamak zorunda kalıyoruz. Kıyasladığım zaman ise maalesef içim bayılıyor ve depresyona giresim geliyor :) Yeni zamana ayak uydurmak yerine eskiler ne kadar güzeldi deyip durmaktan kendimi alıkoyamıyorum.

Aynen biliyorum :) Ara jenerasyonda kalmak çok kötü birşey. Geçmiş ile şimdiyi kıyaslamak zorunda kalıyoruz. Kıyasladığım zaman ise maalesef içim bayılıyor ve depresyona giresim geliyor :) Yeni zamana ayak uydurmak yerine eskiler ne kadar güzeldi deyip durmaktan kendimi alıkoyamıyorum.
Aslında faydası da var. Eskiyi bilmemiz bugünün ne derece yoz ve kötü olduğunu algılamamızı kolaylaştırıyor.
Ben de öyle oluyorum arada ama bugüne de ayak uydurmaya uğraşıyoruz işte az da olsa. :) Bazen eski fotoğraflara bakıp; ''ne güzel şeylermiş'' diyorum, acım hafifliyor biraz. (gerçek fotoğraflardan bahsediyorum)

Aslında faydası da var. Eskiyi bilmemiz bugünün ne derece yoz ve kötü olduğunu algılamamızı kolaylaştırıyor.
Ben de öyle oluyorum arada ama bugüne de ayak uydurmaya uğraşıyoruz işte az da olsa. :) Bazen eski fotoğraflara bakıp; ''ne güzel şeylermiş'' diyorum, acım hafifliyor biraz. (gerçek fotoğraflardan bahsediyorum)
Bugünün yozluğunu bilmesem de olurmuş. Bir diğer konuda olanları görüyoruz. Gerçekten bu devir insanı yoruyor yahu. Sinirlenmiyorum da, doğal antidepresan gibi geliyorlar. Sinir minir bırakmadılar çünkü :D Neyse konuyu kirletmeyelim şimdi. Yolumuz hayır olsun inşallah :(

HDD yetecektir zira HDD çalıştıkça ömrü azalan bir cihaz. Siz sadece arada birikmiş olan fotoğraflarınızı depolamak için takıp kullanırsanız yıllarca sorun çıkarmaz. Tabii düşürmemek kaydıyla.

Hepsini bastırıp saklamak en güvenli yol. Bulutlarq çok güvenmeyin hem kişisel gizliliğiniz gidiyor hemde bulutta olsa yine fiziksel disklerde saklanıyor her türlü zarar görme ihtimali var.

Dijital olarak saklama. İnternette hiçbir bulut servisinin garantisi yok bence. O yüzden elinde fiziksel olarak bir albüm yaparak saklamak daha iyi olur en güvenli yol olarak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı