FOXCONN A690VM2MA-RS2H BIOS Güncellemesi

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Dosya
Tanım
Sürüm
Boyut
Güncelleme Tarihi
A690VM2MA-RS2H
ADO5000IAA5DU, ADO4400IAA5DU, ADO5400IAA5DS işlemciler için BTS 6.1.0 çalışmaması sorunu giderildi.
697F1P45
512KB
8/7/2008

Güncellemek için AFUWIN kullanılabilir.

AFUWIN’in 32 Bit & 64 Bit sürümünü buradan indirin: AMI Firmware Update Utility Ver.4.xx

İndirmiş olduğunuz dosyayı klasöre çıkardıktan sonra AFUWIN’i bu dizinde bulabilirsiniz:

…\amiflash\amibios\afuwin\32\AFUWIN.exe
…\amiflash\amibios\afuwin\64\AFUWINx64.exe

Güncellemeye başlamadan önce güvenlik yazılımınızı ve arka planda çalışan bütün yazılımları kapatın! Technopat BIOS güncelleme sonrası doğacak sorunlardan dolayı sorumluluk kabul etmez. BIOS güncelleme garanti kapsamındadır!

AFUWIN’e sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” deyin, karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkacaktır. Şimdi “Open” seçeneği ile indirmiş olduğunuz BIOS dosyasını seçin.

BIOS, yazılıma düzgün bir biçimde yüklendiğinde karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Block Options kısmındaki bütün seçenekleri seçmeniz tavsiye edilir. Eğer BIOS ayarlarını yapmayı biliyorsanız CMOS Options kısmından “Destroy CMOS Checksum” seçeneğini devreye sokabilirsiniz. Ayarları seçtikten sonra “Flash” seçeneğine tıklayarak güncellemeyi başlatın.

Adim-2.png

Bu resimdeki gibi bütün kısımlar yeşil olana kadar işleme müdahale etmeyin. Yine alt kısımda Stage Doneyazmalıdır.

Tüm bu işlemler bittikten sonra “Exit” diyerek programdan çıkın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Çok teşekkür ederim benim anakartımın en son bios güncellemesi. Daha önceden indirmiştim ama güncellemeyi becerememiştim. Bu arada benim işlemcim ADO4400IAA5DU, BTS 6.1.0 çalışmaması sorunu giderildi demişsiniz. BTS 6.1.0 nedir çok merak ediyorum, teşekkürler :)

ALLAH(C.C) razı olsun. Ben de Foxconn Live Update ile güncelleme yaparken hep "Bios Update Failed" hatasını aldım. Bu dediğiniz yöntem ile güncelledim.

Güncelledim ama bu istediğim Update değil. Daha önceden başka Update indirmiştim ama istediğim gibi değil. Foxconn sitesinden Update dosyaları inmiyor şu an. Ama sonuçta update olabiliyor.

Benim de anakartım Foxconn G41MXE BIOS Versiyon S04'dü. Şimdi P05 Oldu :). 2 dakika sürmedi. Paylaşım için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya​

Tanım​

Sürüm​

Boyut​

Güncelleme Tarihi​

ADO5000IAA5DU, ADO4400IAA5DU, ADO5400IAA5DS işlemciler için BTS 6.1.0 çalışmaması sorunu giderildi.​

697F1P45​

512KB​

8/7/2008​

Güncellemek için AFUWIN kullanılabilir.

AFUWIN’in 32 Bit & 64 Bit sürümünü buradan indirin: AMI Firmware Update Utility Ver.4.xx

İndirmiş olduğunuz dosyayı klasöre çıkardıktan sonra AFUWIN’i bu dizinde bulabilirsiniz:

…\amiflash\amibios\afuwin\32\AFUWIN.exe
…\amiflash\amibios\afuwin\64\AFUWINx64.exe

Güncellemeye başlamadan önce güvenlik yazılımınızı ve arka planda çalışan bütün yazılımları kapatın! Technopat BIOS güncelleme sonrası doğacak sorunlardan dolayı sorumluluk kabul etmez. BIOS güncelleme garanti kapsamındadır!

AFUWIN’e sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” deyin, karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkacaktır. Şimdi “Open” seçeneği ile indirmiş olduğunuz BIOS dosyasını seçin.

BIOS, yazılıma düzgün bir biçimde yüklendiğinde karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Block Options kısmındaki bütün seçenekleri seçmeniz tavsiye edilir. Eğer BIOS ayarlarını yapmayı biliyorsanız CMOS Options kısmından “Destroy CMOS Checksum” seçeneğini devreye sokabilirsiniz. Ayarları seçtikten sonra “Flash” seçeneğine tıklayarak güncellemeyi başlatın.

Adim-2.png

Bu resimdeki gibi bütün kısımlar yeşil olana kadar işleme müdahale etmeyin. Yine alt kısımda Stage Doneyazmalıdır.

Tüm bu işlemler bittikten sonra “Exit” diyerek programdan çıkın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Dediklerinizin aynısını yaptım BIOS'u güncelledim oldu fakat rami taktım ekran gelmiyor gene ama eskiden BIOS'u güncellemeden önce RAM'i taktığımda power ışığı yanıp sönüyordu fakat şimdi hep yanıyor ama ekran gelmiyor :(

@Recep Baltaş

kYA0dy.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı