Çözüldü Foxconn G41 anakart G.Skill 1600 MHz RAM'i görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

funnyjuke

Centipat
Merhabalar,

Foxconn G41MXP/G41MXP-V 1.0 anakartım mevcut.
BIOS güncel mi değil mi bilmiyorum.
Anakart 1333 MHz 8 GB'a kadar RAM destekliyor.
G.Skill 1600 MHz 4 GB 2X RAM takıyorum. Sadece ötüyor. RAM takılı değil diyor. Görmüyor.
RAM'i sadece 1 tane takıyorum yine ötüyor. Diğer slota takıyorum yine ötüyor. Cevap yok.
RAM'ler çalışır vaziyette.

Bunun nedeni BIOS güncel olmaması mıdır? RAM desteklemese bile 1333 MHz'ye kadar açılır ama 1600 çalıştırmaz diye düşünüyordum.
Sadece takınca "bipppppp..." Ötüyor.
Eğer BIOS güncel değilse yardım eder misiniz? Foxconn'un sitesi öldü sanırım.

BIOS.
-------------------------------------------------------------------------

UEFI no.
BIOS vendor American Megatrends Inc.
BIOS MSG 64-0100-000001-00101111-101410-eaglelake.
BIOS date 10/14/10.
Mainboard vendor 000001.

Mainboard model G41MXP/G41MXP-V (0x000003F4 - 0x2A5DAD40)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni RAM'i takma. Eskiden kullandığın RAM mevcut ise onu tak. Daha sonra BIOS'a girip, ayarlarına default çek. Biraz bekledikten sonra yeni RAM'i takıp test et. Sorun devam ederse, eski çalışan RAM'i takıp, BIOS'u güncelle. Anakartının sitesine girip son çıkan BIOS versiyonuna bakabilirsin. Bilgisayarında yüklü olan BIOS sürümünü öğrenmek için, çalıştırı aç. Sistem Bilgileri yaz ve gelen ekranda BIOS Version/Date yazar.

Yeni RAM'i takma. Eskiden kullandığın RAM mevcut ise onu tak. Daha sonra BIOS'a girip, ayarlarına default çek. Biraz bekledikten sonra yeni RAM'i takıp test et. Sorun devam ederse, eski çalışan RAM'i takıp, BIOS'u güncelle. Anakartının sitesine girip son çıkan BIOS versiyonuna bakabilirsin. Bilgisayarında yüklü olan BIOS sürümünü öğrenmek için, çalıştırı aç. Sistem Bilgileri yaz ve gelen ekranda BIOS Version/Date yazar.
Dediğini yaptım fakat gene olmadı. BIOS güncellemek şart herhalde. Fakat nasıl yapılır bilmiyorum daha doğrusu uygun bios sürümünü bulamıyorum.
Hocam BIOS güncellemekten başka seçenek yok gibi.
Sanırım öyle.
O anakartlar 16 cip eski model RAM goruyor diye biliyorum RAM'in kac cipi var?
G.Skill 1600 MHz 4 GB RAM, bilmiyorum cip sayısını. Nasıl bakılıyor ona ?

Dediğini yaptım fakat gene olmadı. BIOS güncellemek şart herhalde. Fakat nasıl yapılır bilmiyorum daha doğrusu uygun bios sürümünü bulamıyorum.

Sanırım öyle.

G.Skill 1600 MHz 4 GB RAM, bilmiyorum cip sayısını. Nasıl bakılıyor ona ?
8877349404722.jpg

Bak üzerinde siyah kareler var onları say onlar çip.

Yeni konular

Geri
Yukarı