Çözüldü Foxconn G41 anakart G.Skill 1600 MHz RAM'i görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

funnyjuke

Centipat
Merhabalar,

Foxconn G41MXP/G41MXP-V 1.0 anakartım mevcut.
BIOS güncel mi değil mi bilmiyorum.
Anakart 1333 MHz 8 GB'a kadar RAM destekliyor.
G.Skill 1600 MHz 4 GB 2X RAM takıyorum. Sadece ötüyor. RAM takılı değil diyor. Görmüyor.
RAM'i sadece 1 tane takıyorum yine ötüyor. Diğer slota takıyorum yine ötüyor. Cevap yok.
RAM'ler çalışır vaziyette.

Bunun nedeni BIOS güncel olmaması mıdır? RAM desteklemese bile 1333 MHz'ye kadar açılır ama 1600 çalıştırmaz diye düşünüyordum.
Sadece takınca "bipppppp..." Ötüyor.
Eğer BIOS güncel değilse yardım eder misiniz? Foxconn'un sitesi öldü sanırım.

BIOS.
-------------------------------------------------------------------------

UEFI no.
BIOS vendor American Megatrends Inc.
BIOS MSG 64-0100-000001-00101111-101410-eaglelake.
BIOS date 10/14/10.
Mainboard vendor 000001.

Mainboard model G41MXP/G41MXP-V (0x000003F4 - 0x2A5DAD40)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan çalışır haldeki RAM'in çip sayısı 16. Takmak istediğim 8 çip.
O yüzden çalışmıyor. Ben de araştırdım bayağı. G41 çipsetli anakartlar sadece 16 çip RAM destekliyor. Yani boşuna BIOS güncellemeyle falan uğraşmayın. Çalışmayacak.

Çözüm
O yüzden çalışmıyor. Ben de araştırdım bayağı. G41 çipsetli anakartlar sadece 16 çip RAM destekliyor. Yani boşuna BIOS güncellemeyle falan uğraşmayın. Çalışmayacak.
Sanırım sorun çözüldü fakat bu anakartı monta etmeden önce eski anakartta sorunlar yaşamıyordum. Bu anakartı taktığımda PC'yi her türlü işlemlerle kapatıyorum. Fan devamlı çalışıyor. Fişini çekiyorum takıyorum duruyor. Arkasından PSU'yu kapatıyorum açıyorum duruyor. Fakat normal bir şekilde kapattığımda devamlı kasa fanı ve işlemci fanı dönmekte. Bunun BIOS ile alakası var mıdır ?

Sanırım sorun çözüldü fakat bu anakartı monta etmeden önce eski anakartta sorunlar yaşamıyordum. Bu anakartı taktığımda PC'yi her türlü işlemlerle kapatıyorum. Fan devamlı çalışıyor. Fişini çekiyorum takıyorum duruyor. Arkasından PSU'yu kapatıyorum açıyorum duruyor. Fakat normal bir şekilde kapattığımda devamlı kasa fanı ve işlemci fanı dönmekte. Bunun BIOS ile alakası var mıdır ?
Hiçbir fikrim yok.

Geri
Yukarı