Foxconn G41MXE-K BIOS Güncelleme

Ben bu konunun BIOS güncellemesini yaptım, bu son sürüm değil mi ?

1-Anakartımla aynı CPU-Z'den baktım G41MXE-K (k-galiba overclok oluyor) bende yapabilirim değil mi?
2-Bundan 4-5 ay önce Kingston 4 GB DDR3 1333 MHz RAM aldım, taktığımda CPU yani turuncumsu ışık yanıp yanıp sönüyordu. Monitöre de ekran gelmiyordu. Bu güncellemeyi yaptıktan sonra tekrardan takabilir miyim?
3-Sistemim Windows 7 Ultimate 32 bit 64 bit yapmam gerekiyor mu?

(Bu arada yeni araştırmalarıma göre Foxconn G41MXE/G41MXE-K anakartın Kingston RAM'le uyumluluk problemi olduğunu gördüm.)

1. Evet yapabilirsin. Ancak K işareti OC yapabileceğin anlamına gelmiyor. K eki sadece İ serisi işlemcilerde geçerli OC kavramı.
  2. Güncellemeyi yaptıktan sonra elinde RAM varsa deneyebilirsin. Uyumluluk listesinde olan RAM'ler arasında ise çalışacaktır.
  3. Hayır yapmanıza gerek yok. Yapılan işlem DOS üzerinde olacağından bit önemli değil.
  4. Öyle bir durum yok. Her Kisngton RAM'in uyumlu olacağını söyleyen de yok.

1.jpg

Biraz uğraştım burada takılı kaldım.

Marka: Foxconn
Model: G41MXE G41MXE-K
Version: 080015
Date: 06/24/2010

Nasıl güncelleyebilirim? RAM ve bazı parçaları aldım. Sadece RAM'i taktım. DDR3 1333 MHz PC'de ki RAM ile uyumlu fakat BIOS'dan sanırım güncel olmadığı için kaldırmıyor.

2. Slota RAM'i takıyorum güç düğmesi yanıp sönüyor. Çıkarınca RAM'i açılıyor. Sizce BIOS mu yoksa başka bir şeyden mi kaynaklanıyor?

Anakart: Foxconn G41MXE - G41MXE-K
İşlemci: 775 Socket / Pentium Dual Core E6500
Bellek: 2 slotlu, 1. slot: 2 GB Elixir 1333 MHz DDR3, 2 slot: Boş.

2. slota RAM takınca PC açılmıyor. RAM Kingston 1333 MHz DDR3.Bendeki de 1333 MHz DDR3 Elixir. BIOS Güncellesem düzelir mi? + BIOS güncellemeye çalıştım sitelerden yararlanarak fakat " FOX Live Update " programında Online Update ile start dedikten sonra hata alıyorum. Ne yapabilirim?

Geri
Yukarı