Foxconn H55MXV anakarta 2 RAM takılamıyor

KAMYONCU

Hectopat
Daha fazla  
Hayırlı ramazanlar arkadaşlar, bir ay kadar evvel temizlemek için kasayı açtım. Hiçbir sorun yokken halihazırda bu işlemi birçok kez yapmışken işlerimi bitirip parçaları yerine taktım ve PC'yi çalıştırdım ancak ekrana görüntü gelmedi. Akabinde RAM'ler, ve ekran kartını tek tek sökerek denedim ve en sonunda onboardda tek bir RAM ile çalıştırmayı başardım. Bir süredir böyle devam ediyordu yeni bir anakart bakındım ama fiyatlar uçmuş gitmiş dedim bari elimdekinden faydalanayım kasayı tekrardan açtım. Statik elektriği boşaltmaktı RAM'leri çıkartıp denemekti derken en sonunda aslında çalışmadığını düşündüğüm RAM slotunda çıkarttığım 2. RAM'i ve ekran kartını takıp ikisini çalıştırmayı ve PC'yi açmayı başardım. Ancak ne yaptıysam 2. RAM'i takamıyorum hangisi olursa olsun. BIOS güncellemesi yaparak bu durumu aşmıştım zamanında o yüzden aklıma gelen ilk şey downgrade edip tekrar Update yapmaktı ama eski BIOS sürümlerini yüklemeye çalışırken hata kodu 204 " data verify mismatch... " şeklinde bir hata ile karşı karşıya geliyorum yani BIOS'u düşürmeyi başaramadım. Sizlerden ricam konu hakkında yapılabilecek bir şey var mıdır? Elimde H55MXV'nin 04,05 ve son sürümü olan 06 BIOS sürümlerinin dosyaları mevcut ancak bu bahsettiğim hata kodunu geçemedim. Jumperi 2-3'e getirip deniyorum, olmuyor 1-2 de iken zaten izin vermiyor. Ne yapabilirim? Yardımcı olun. RAM slotlarının ikisi de çalışyor anakartta donanımsal bir sıkıntı yok.
Sistemim,
Windows 10 64 Bit
Foxconn H55MXV
i3 550 CPU
4+4 1333 RAM

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı