FPS bakımından Intel vs Ryzen işlemci

AkiroSalad

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhabalar, geçen yaptığım konuya çok fazla yanıt geldiğinden dolayı kararsız kaldım. İşlemcimi yükseltmek isterken, fiyatı 5199TL'lik bir PC alacağım, özelleştirerek 5600-5700TL yapacağım, bu yüzden İşlemcimi iyileştirmek istiyorum. Son zamanlarda çıkan persona 5 strikers oyununu indireceğim, kısacası I5-R5 ve üzeri ve PC'yi darboğaz etmeyecek olmalı. PC'nin içinde Intel i3 var kısacası birazcık yükseltmek istiyorum :p

R5 3600 al keyfine bak. İ5 10400F, Z serisi bir anakartın yoksa Ryzen ile yarışamıyor maalesef. OC özelliği de cabası. Şayet parayı basarım alırım o anakartı diyorsan 10400F. Ayrıca oyun dışında da çoklu işlemlerle uğraşıyorsan yine Ryzen. Bütçen yetmezse 10400F fiyat-performans olarak daha iyi.
Edit: Z serisi haricindeki anakartla yapılmış test.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
10400F alın geçin hocam.
R5 3600 al keyfine bak. İ5 10400F, Z serisi bir anakartın yoksa Ryzen ile yarışamıyor maalesef. OC özelliği de cabası. Şayet parayı basarım alırım o anakartı diyorsan 10400F. Ayrıca oyun dışında da çoklu işlemlerle uğraşıyorsan yine Ryzen. Bütçen yetmezse 10400F fiyat-performans olarak daha iyi.
Edit: Z serisi haricindeki anakartla yapılmış test.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu sonuna kadar izledim, maksimum 5-6 FPS fark ediyor. PUBG hariç. Değer mi bu farka? Intel, AMD kadar MHZ'ye aç bir işlemci değil. Ayrıca Intel'de stok soğutucu ile ısınma, undervolt, CPB kapatma işlemleri ile uğraşmana gerek yok.

Son düzenleme:
10400F alın geçin hocam.

Videoyu sonuna kadar izledim, maksimum 5-6 FPS fark ediyor. PUBG hariç. Değer mi bu farka? Intel, AMD kadar MHZ'ye aç bir işlemci değil. Ayrıca Intel'de stok soğutucu ile ısınma, undervolt, CPB kapatma işlemleri ile uğraşmana gerek yok.
Oc yaptığımızı da varsay o zaman değer hale getirelim. Mesh olmayan dar kasayla bile o saydığın işlemlerin hiçbiriyle uğraşmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı