FPS düşmesi

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
FPS düşmesi sorunum var. Eskiden yoktu. DDU ile Driver silip hangi Driver'i yüklemeliyim? Sorsunuz bir Driver önerir misiniz? RTX 2060 kullanıyorum.

Hangi oyun? Sisteminizin tamamı nerede? Ekran kartı ile alakalı olduğunu nerden biliyorsunuz? Önceden kaç FPS alıyordunuz şimdi kaç FPS alıyorsunuz? Oyun içi kullanımlar nerede?

Eğer Windows 10 64 Bit ise bilgisayarınız bu driveri yükleyin.
Oyun içi ayarlarınızı atar mısınız? Oyun içi GPU ve CPU sıcaklık değerlerini ve kullanımlarını atar mısınız? Oyunu ekran kartı mı açıyor?
Oyun içi ayarlar maksimumda. Ekran kartı sıcaklıkları 70 nadir görüyor. İşlemci 72-78 derece arası.
Hangi oyun? Sisteminizin tamamı nerede? Ekran kartı ile alakalı olduğunu nerden biliyorsunuz? Önceden kaç FPS alıyordunuz şimdi kaç FPS alıyorsunuz? Oyun içi kullanımlar nerede?
Her oyun. Lol hariç. Driveri normal modda sildikten sonra başıma böyle olaylar geldiğinden şüphelendim. Fpsler aynı. Ama diğer rtx 2060 kullanıcılarına göre 10-15 fps az alıyorum.

Hayır v-sync kapalı.
Nvidia denetim masasına gir 3D ayarlarına gir ve sıfırla büyük ihtimal düzelecektir. Eğer orada bir ayar yapmadıysan VSYNC açık ise onu kapat.
Bu komutları başlatma seçeneğine yazın:
" cl_disablehtmlmotd 1"
" cl_forcepreload 1"
" fps_max 400"
"fps_max_menu 400"
" mat_queue_mode 2 ( eğer performans düşüşü olursa -2 ' de yapabilirsiniz)"
" r_dynamic 0"
" -d3d9ex "
" +mat_disable_fancy_blending 1"
"-high"
Bunları unutmuşum -threads [çekirdek sayısı], -forcenovsync.

NVIDIA denetim masasına gir 3D ayarlarına gir ve sıfırla büyük ihtimal düzelecektir. Eğer orada bir ayar yapmadıysan V-Sync açık ise onu kapat.
Bu komutları başlatma seçeneğine yazın:
" CL_DISABLEHTMLMOTD 1"
" CL_FORCEPRELOAD 1"
" FPS_MAX 400"
"Fps_max_menu 400"
" MAT_QUEUE_MODE 2 ( eğer performans düşüşü olursa -2'de yapabilirsiniz)"
" R_dynamic 0"
" -D3D9EX "
" +Mat_disable_fancy_blending 1"
"-High"
Bunları unutmuşum -threads [çekirdek sayısı], -forcenovsync.

NVIDIA ayarlarını sıfırlayınca 10 dakikalık oynayışta herhangi bir drop yaşamadım. Sadece yoğun efektlerin olduğu bir sahnede 60FPS gördüm. Ama tek seferlikti. Genel olarak ortalama 90-100 FPS aldım. Ayarlar High. The frida 13TH oynadım. WHQL imzalı bir Driver yüklesem kararlılık artar mı?

NVIDIA ayarlarını sıfırlayınca 10 dakikalık oynayışta herhangi bir drop yaşamadım. Sadece yoğun efektlerin olduğu bir sahnede 60FPS gördüm. Ama tek seferlikti. Genel olarak ortalama 90-100 FPS aldım. Ayarlar High. The frida 13TH oynadım. WHQL imzalı bir Driver yüklesem kararlılık artar mı?
Fikrim yok, deneyin zarar gelmez. FPS düşerse DDU ile kaldırırsınız. Ayrıca Nvidia ayarlarından performansa çekin ayarı (fps artar). Oyun içi "Dikey Eşitleme" ayarı kapalı kalsın.

Fikrim yok, deneyin zarar gelmez. FPS düşerse DDU ile kaldırırsınız. Ayrıca NVIDIA ayarlarından performansa çekin ayarı (FPS artar). Oyun içi "Dikey Eşitleme" ayarı kapalı kalsın.

Bir şey fark ettim. İnternet sayfalarında aşağı indirirken takılma oluyor. Dün yoktu bu. Kasma değil. Vites atarsınız ya 1. Vitesten sonra hızlanır. Bu da öyle. Bir aşağı çekiyorum yavaş iniyor bir daha hızlı aşağı çekiyorum daha da hızlanıyor. Çok saçma 🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı