FPS olması gerektiği gibi hissettirmiyor

Mackled808

Hectopat
Makaleler
1
Günlerdir oyun oynarken fark ettiğim bir şey var. 30 FPS mi alıyorum? 15 FPS gibi gözüküyor. 60 FPS mi alıyorum? 30 FPS gibi gözüküyor. Nedendir bilinmez FPS ölçümünde gözüken FPS benim görebildiğimin iki katı fazla. Ne yaptıysam çözüm bulamadım. Bana gözüken görüntü hep daha yavaş hissettiriyor. Bir çözüm var mıdır?

Günlerdir oyun oynarken fark ettiğim bir şey var. 30 FPS mi alıyorum? 15 FPS gibi gözüküyor. 60 FPS mi alıyorum? 30 FPS gibi gözüküyor. Nedendir bilinmez FPS ölçümünde gözüken FPS benim görebildiğimin iki katı fazla. Ne yaptıysam çözüm bulamadım. Bana gözüken görüntü hep daha yavaş hissettiriyor. Bir çözüm var mıdır?
Nvidia denetim masasında aldığın FPS miktarının yarısı kadar Hz veren bir ayar vardı. Tüm Nvidia/AMD kart ayarlarını sıfırlayın derim.

Monitörünüz ne? Sistem özelliklerinizi yazın lütfen.

Monitörünüz ne? Sistem özelliklerinizi yazın lütfen.
Monitörüm TechnoPC bir monitör. Marka PC aldığım zaman yanında gelmişti. Bu arada video izlerken vesaire 60 FPS alabiliyorum ve 60 FPS olduğunu hissedebiliyorum. Ancak oyunlara geldiğimiz zaman gözüken FPS ve gösterilen FPS değeri arasında dağ kadar fark var. Ayrıca monitörüm 60 Hz.

Geri
Yukarı