FPS Oyunları için en az kaç Mbps internet gerekir ?

Kabloyla mı bağlı?
Evet, kablo ile bağlanıyorum. Fakat modemimin kablosuz ayarlarını optimize ettiğimden dolayı kablosuz bağlanınca da ping spike ile karşılaşmıyorum. Yine stabil. Evde tek bağlanan benim bu arada, ADSL kaç Mbps olursa olsun birden çok kişi kullanmak işkence.

Hocam bant genişliği ile alakalı. Ne kadar yüksek hızınız olursa birileri İnterneti kullanmaya başladığı zaman daha az etkilenirsiniz. Ben 16 Mbps download 4 upload kullanıyorum. Evde 3 kişi bağlandığı zaman pingim ani yükselişler yaşıyor. Bu yüzden hızı yüksek paketler tercih edin.

Hanedeki kullanıcı sayısı önemli burada sen 4 kişiysen 24Mbps anca yeter ama evde tek sensen 12Mbps,8Mbps bile işini görecektir.

3-4 Mbps nereye yeter hocam.

Hocam ben iPhone 4 ile bilgisayara internet paylaşıyorum. iPhone 4'de 3G olduğu için internet hızım 2 Mbps'yi geçmiyor. Lakin oyunlar da çok ping sıkıntısı yaşamıyorum. LoL Avrupa sunucusun da 90 ping alıyorum. Asıl telefonumla hotspot yaptığım zaman beni arayan olduğunda ping fırlıyor. Bu yüzden iPhone 4'ü sürekli modem olarak kullanıyorum.
Konu sahibi, ben daha önceden 16 Mbps kullanıyordum. Evden biri instagrama girse bile ping yükselirdi. Diğer arkadaşların da dediği gibi hızdan çok kaç kişinin bağlandığı önemli.

Ben 100 Mbps kullanıyorum ama odam uzak olduğu için 50 - 60 arası alıyorum Ookla'da pingim 5 - 10 arası gösteriyo. Fakat Apex'te çok gecikme ışınlanma oluyo. ( Nedeni büyük ihtimalle EA'in serverları.

Ben de Valorant oynuyorum ve genelde 24 Mbps'de oyundan atılma gibi sorunlar yaşıyorum, tavsiyem 50-60 Mbps.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı