FPS oyunları için hangi kulaklığı tercih edilmeli?

Bütçe
En Yüksek 2000 TL

Okanesma

Kilopat
Yer
Ankara ve Edirne
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Rog Strix B550-A Gaming Anakart

Ryzen 5 5600 İşlemci

Kingston Fury Beast RGB 16 GB 3200 MHz DDR4 CL16 (KF432C16BB1A/16) 2x16 Ram Bellek

Kingston KC3000 M.2 SSD

Scythe Ninja 5 İşlemci Soğutucu

Sharkoon Ss-Cool Zero 650W 80+ Gold Atx Güç Kaynağı

ThermalTake Core V71 Kasa
Meslek
Öğrenci + Elektronik Teknikeri
Arkadaşlar bugün tüm gün araştırma yapmama rağmen hala bir karara varamadım. Sizlerin de tavsiyelerini ve yorumlarını bekliyorum. Öncelikle bütçem maksimum 2000 TL olacak. Ancak en tepe bütçem 2000 TL diye sizden ricam bana önereceğiniz tüm kulaklıklar 2000 TL seviyesinde olmasın. 1000 TL'lik kulaklıklar da önerebilirsiniz.
Şu anda kullanmakta olduğum kulaklığım James Donkey 710 sanal 7.1 kulaklık. Ses kalitesi olarak müzik ve film izlerken de beni pişman etmeyecek, aynı zamanda oyunda da Cloud 2 modelini kullanmıştım, Valorant oynarken oyuncuların yaklaşıp uzaklaşmalarını çok net algılayabiliyordum. Ancak çok eskimiş bir kulaklık olduğu için güncellerine bakmaya çalışıyorum. Araştırdığım kulaklık modelleri sırasıyla;
  1. HyperX Cloud II (Wireless modeli biraz pahalı sanki)
  2. HyperX Cloud Core (Wireless olan modeli de olabilir ancak fiyatına değecek mi bilemiyorum.)
  3. SteelSeries Artics 5 (üzerinde çok durmadım sizlerin yorumlarına bırakıyorum)
  4. Corsair Void CA-9011204-EU Elite RGB USB 7.1 (kötü yorumları da var bilemedim karşılaştırma sitelerinde iyi duruyor.)
  5. Razer BlackShark V2 ve BlackShark V2 X (X olmayan versiyon pahalı biraz bilemedim değer mi)
  6. SteelSeries Arctis 1 (çok giriş seviyesi kalır sanki elimdeki kulaklık ile aynı performansı verir bence)
  7. Corsair Void Elite Surround 7.1 Premium (Elite ile arasında ne fark var bir türlü anlayamadığım model aynı şekilde kötü yorumları var bilemedim)
  8. HyperX Cloud Alpha.
  9. HyperX Cloud Alpha S (bu Alpha serisinde sanırım 65 ohm yüzünden sesler çok alçak kalıyormuş yine bilgili olan arkadaşlar sizleri bekliyorum.)
  10. Corsair HS70.
  11. Razer Kraken V3 (Kraken serisini genel olarak önerebilirsiniz.)
  12. Logitech kulaklıklara bakmadım açıkçası yazılımı hoşuma gitmiyor. Kalitesiz değil ama bilmiyorum yine önerebilirsiniz tabii.
Bu kadar arkadaşlar. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ben SteelSeries Arctis 5 kullandım. 7.1 kalitesi çok iyi, kulağı çok güzel çeviriyor, aşırı konforlu. Ben olsam Arctis 5 alırdım. Ama Corsair Void Elite de güzel bir tercih.

JBL Quantum 400
Kulak yormaz
Temiz ses verir (Bass,tiz dahil)
Kaliteli malzeme
Kendine özel yazılım
Üst kalite mikrofon
- Uzun kullanımda deri olan yerleri biraz terleme yapıyor (çok rahatsız eden bir şey değil yani en azından beni :) )

(1800 tl + 2000tllik bir imkanınız varsa JBL Quantum One öneririm ama fiyatı tuzlu :( )

1000tl fark ile Quantum one alırsanız Arctis 5'den daha iyi bir performans alırsınız.

O bütçede az daha koyup bunu tercih ederdim.

Neden Carbon ile Premium arasındaki fark nedir?

JBL Quantum 400
Kulak yormaz
Temiz ses verir (Bass, tiz dahil)
Kaliteli malzeme
Kendine özel yazılım
Üst kalite mikrofon
- Uzun kullanımda deri olan yerleri biraz terleme yapıyor (çok rahatsız eden bir şey değil yani en azından beni :) )

(1800 TL + 2000TL'lik bir imkanınız varsa JBL Quantum One öneririm ama fiyatı tuzlu :( )

1000TL fark ile Quantum One alırsanız Arctis 5'ten daha iyi bir performans alırsınız.

Güzel tavsiye özellikleri de gayet fazla ancak diğer tavsiyelere de bakmak isterim. Quantum One gerçekten tuzlu o fiyata işlemci var ya alamam onu. Ahahahaha.

Herhangi bir şekilde outlet değil sanırım? Diğer satıcılarda en uygun fiyatı 2000 TL görünüyor da

Razer BlackShark V2 fiyatına değecektir.

Razer BlackShark V2 X 7.1 Surround Gaming Kulaklık arkadaşlar 899 TL gördüm alıyorum ben bunu hemen? Düzeltme: X modeliymiş :(

Son düzenleme:
Neden Carbon ile Premium arasındaki fark nedir?

Güzel tavsiye özellikleri de gayet fazla ancak diğer tavsiyelere de bakmak isterim. Quantum One gerçekten tuzlu o fiyata işlemci var ya alamam onu. ahahahaha.

Herhangi bir şekilde outlet değil sanırım? Diğer satıcılarda en uygun fiyatı 2000 TL görünüyor da
Sinerji güvenilirdir hocam.

1500 TL verip bir de kargo ücreti çıkartmaları çok gülünç bir durum ya. Yine de almayı planlıyorum şu anda Blackshark V2 modelini.

Corsair Void RGB Elite Surround vs HyperX Cloud Alpha vs HyperX Cloud Alpha S vs HyperX Cloud Core vs HyperX Cloud Core Wireless vs HyperX Cloud II vs Razer BlackShark V2 | PC and gaming headset comparison
Burada neden bu şekilde puanlama yapılıyor bir fikriniz var mı acaba?

Geri
Yukarı