FPS oyunları oynarken sistemde statik elektrik birikiyor

Burak012

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben 600 DPI'da ve oyun içi çok düşük hassasiyetlerde oyun oynuyorum. Kolum saatlerce bir orada bir burada kayıyor mouse pad üzerinde. Sonrasında PC başından kalkıp tekrar PC başına geçtiğimde, klavye olsun, mouse olsun, kasanın metal aksamları olsun herhangi bir PC bileşenine elimi değdirdiğimde elimi elektrik çarpıyor ve PC ekranı anlık kapanıp tekrar açılıyor. Bu durum büyük ihtimalle PC'ye zarar veriyor çünkü artık seslerde cızırdamalar gelmeye başladı. Ben PC başından kalktıktan sonra elimi duvara, yere vuruyorum yine de PC'ye el vurduğumda beni elektrik çarpıyor. Büyük ihtimalle statik elektrik hem benim vücudumda hem de PC üzerinde birikiyor bir zaman sonra. Böyle devam ederse 50 bin liralık sistemi elime alacağım herhalde. Bu problemi nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Lütfen DPI ve hassasiyet ayarını yükselt, mouse daha az sürtünsün zemin üzerinde demeyin😀

Dosya Ekleri

• IMG20220220234235.jpg
    IMG20220220234235.jpg
    156,9 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG20220220234243.jpg
    IMG20220220234243.jpg
    92,7 KB · Görüntüleme: 31
Prizde topraklama var mı?
TOPRAKLO PRİZ VE NORMAL PRİZ NASIL AYIRT EDİLİR? - KizlarSoruyor
Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Evet topraklama var. Akım korumasıda var. Swapp marka, Vatan Bilgisayar'dan almıştım
Bilgisayarın başına geçmeden önce metal bir yere temas et, oraya boşaltsın elektriğini.
Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Bunları yapıyorum, maalesef yinede elektrik çarpıyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı