Çözüldü Bilgisayar statik elektrik yüzünden açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

merta0567

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba aynı sorun daha önce başıma gelmişti birisi sürekli güç tuşuna basarsam düzeleceğini söylemişti ve işe yaramıştı aynı sorun 2 gündür tekrar başıma geliyor bilgisayarı açtığımda şöyle oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunu önceden RAM'leri çıkartıp takarak çözebiliyordum ama artık hiçbir işe yaramıyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, belki başka bir problem vardır. RAM falan demişsiniz. RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın.

Demin denedim bir işe yaramadı hala aynı.
Peki hiç süpürge tuttunuz mu ya da elinizle kasanın içini ellediniz mi?

Süpürge hiç kullanmadım elimle dokunurken olabildiğince dikkatli oluyorum ama mezburen ankarta dokunduğum oluyor.

Hocam, sorun çözüldü gözüküyor. PC açılmıyorsa niye çözüldü gözüküyor? Çalışıyor mu, çalışmıyor mu? Kullandığınız priz topraklı mı?

Hocam, sorun çözüldü gözüküyor. PC açılmıyorsa niye çözüldü gözüküyor? Çalışıyor mu, çalışmıyor mu? Kullandığınız priz topraklı mı?

Topraklı olup olmadığını bilmiyorum sorun çözülmedi yanlışlıkla baştım şuna çözüm olarak gözükmemesi lazım.

Hocam, topraklı prizin metal tırnakları olur. Dışarıdan gözükür.

Hocam, büyük ihtimalle bellek hatası. RAM'leri tek olarak deneyin.

Çözüm
Merhaba aynı sorun daha önce başıma gelmişti birisi sürekli güç tuşuna basarsam düzeleceğini söylemişti ve işe yaramıştı aynı sorun 2 gündür tekrar başıma geliyor bilgisayarı açtığımda şöyle oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunu önceden RAM'leri çıkartıp takarak çözebiliyordum ama artık hiçbir işe yaramıyor. Şimdiden teşekkür ederim.
Eğer dediğin gibi statik elektrik ile alakalıysa nötr fazı olan bir prizde PC'yi çalıştırman lazım. Anakartın temas ettiği metal varsa o metale PSU'dan çıkan herhangi bir kablo temas ediyor mu diye kontrol et.

[Tehlikeli] Prizin topraklama fazını kasaya sürmek statik elektriği alır.

Yeni konular

Geri
Yukarı