Çözüldü Statik elektrik yüzünden bilgisayar kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Heimdall123

Kilopat
Daha fazla  
Warzone 2.0 oyununda çok daha sıklıkla olmakla birlikte oyun oynarken rastgele bilgisayarım elektrik kesilirmiş gibi kapanıyordu. Uzun uğraşlar sonucu sorunun hala yüzde yüz emin olmamakla birlikte statik elektrik birikmesinden olabileceği sonucuna vardım. Warzone 2.0 oyununa girdim çünkü en çok bu oyunda kapanma yaşıyorum 30-40 dakika sonra elektrik kesilirmiş gibi kapandı. Çünkü bazen arka ve üst USB portlarına bir şeyler takınca elektrik kesilirmiş gibi kapanıyor. Kapandıktan sonra bilgisayarı fişten çekip bilgisayar düğmesine 30 40 saniye basılı tutup statiği attıktan sonra 2 saat falan oynadım hiç kapanma olmadı çünkü genelde 30 40 dakikada kapanıyordu. Statik elektrik birikmesinden mi oluyor acaba? Gamepower Horizon kasam var. Kasayı mı değiştirmem gerekiyor bilmiyorum neden oluyor.

Sistem:
RTX 3070.
Ryzen 7 5700X.
B550M-K ASUS anakart.
16 GB RAM.
750W Gold Cooler Master PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU güç kablosunu da değiştirip deneyebilirsiniz.

PSU test yapın. Sorunun statik elektrikle bir ilgisi yok.

PSU test yapın. Sorunun statik elektrikle bir ilgisi yok.

1-png.1663189

Her testi yaptım hiçbir parçada problem yok PSU problemi de olmadı. Uzun zamandır arıyorum çözümü bu forumda kimse bulamadı. Sistemi zorlayarak 2 saat her şeyi tamamen açtım hiç kapanma olmuyor. Isınma sorunu da yok. Ekran kartı 75 dereceyi, işlemci de 55 dereceyi geçmiyor hiç.

Son düzenleme:
Yani Kasayı değiştirmem hiçbir işe yaramaz mı?
Alakası yok hocam. Boşuna masraf etmiş olursunuz.

Statik elektrikten kastınız, elektrik kaçağı ise; zaten topraklama bu işi çözer. Her PSU ve anakartta bunun için gerekli bağlantılar ( örneğin; vidalar) mevcuttur.

Son düzenleme:
Alakası yok hocam. Boşuna masraf etmiş olursunuz.

Statik elektrikten kastınız, elektrik kaçağı ise; zaten topraklama bu işi çözer. Her PSU ve anakartta bunun için gerekli bağlantılar ( örneğin; vidalar) mevcuttur.
Elektrik kaçağı mı bilmiyorum. Bilgisayarcıya götüreceğim uzay kasa yapıp deneyecek kapanma oluyor mu diye. Bağlantısını falan ben bilmiyorum o kadar detaylı da bilmiyorum ömrüm resmen sorunu bulmakla geçti. Ama düğmeye 30 40 saniye basıp statiği attıktan sonra kapanmaması tesadüf mi sizce? Yani belli ki oralarda bir sorun var gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı