FPS Oyunlarında Ultra Ayarlarda Farede Gecikme Sorunu

RyseTheCrazy

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhabalar, MSI GeForce GTX 1060 bir ekran kartına sahibim fakat Battlefield 4 ve diğer FPS oyunlarında grafikleri Ultraya aldığımda 80 FPS'ten aşağı bir FPS almamama rağmen farede hafif bir gecikme oluyor, ayrıca VSYNC kapalı FPS 60'a kesinlikle sabitlenmiyor ve monitörüm 60 Hz yenileme oranına sahip. Bu beni oynarken rahatsız ediyor, o yüzden neredeyse tüm oyunları Lowda oynuyorum. Sadece FPS oyunları değil.
Ayrıca kullandığım mouse Logitech G300S, monitörüm ise Samsung S22C300 (biraz eski bir monitör 3 yıllık).

Şimdiden ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar, MSI GeForce GTX 1060 bir ekran kartına sahibim fakat Battlefield 4 ve diğer FPS oyunlarında grafikleri Ultraya aldığımda 80 FPS'ten aşağı bir FPS almamama rağmen farede hafif bir gecikme oluyor, ayrıca VSYNC kapalı FPS 60'a kesinlikle sabitlenmiyor ve monitörüm 60 Hz yenileme oranına sahip. Bu beni oynarken rahatsız ediyor, o yüzden neredeyse tüm oyunları Lowda oynuyorum. Sadece FPS oyunları değil.
Ayrıca kullandığım mouse Logitech G300S, monitörüm ise Samsung S22C300 (biraz eski bir monitör 3 yıllık).

Şimdiden ilgilendiğiniz için teşekkürler.

RAM'lerinizin gecikme degerlerini söyler misiniz?

2133 MHz degerinde calışıyor takılma olması normal diyebilirim. Neden böyle bir tercih yaptınız ögrenebilir miyim?

Lütfen yanlış bilgi verip adamı da strese sokmayın. RAM'lerin 2133 MHz'de çalışması takılma gibi bir soruna yol açmaz, ne varmış 2133'de? Siz 4600 MHz kullanıyorsunuz galiba.

Durum başka oyunlar için de aynı mı yoksa sadece Battlefield 4'te mi böyle ? Sorununuz Input lag büyük ihtimalle, Technopat Youtube kanalından Input Lag rehberini izleyebilirsiniz. Ayrıca HDMI kullanıyorsanız bir de Display port ile deneyin.

Monitörünüzde Oyun Modu gibi bir ayar varsa onu aktif ediniz.
Online FPS oyunlarında ultra ayarlar pek tercih edilen ayarlar değildir, ancak gecikmeye yol açan "Post Processing" ayarlar ile Gölgelendirme ayarları gibi değerlerde değişiklik yaparak daha optimum bir performans elde edebilirsiniz.

Lütfen yanlış bilgi verip adamı da strese sokmayın. RAM'lerin 2133 MHz'de çalışması takılma gibi bir soruna yol açmaz, ne varmış 2133'de? Siz 4600 MHz kullanıyorsunuz galiba.

Durum başka oyunlar için de aynı mı yoksa sadece Battlefield 4'te mi böyle ? Sorununuz Input lag büyük ihtimalle, Technopat Youtube kanalından Input Lag rehberini izleyebilirsiniz. Ayrıca HDMI kullanıyorsanız bir de Display port ile deneyin.

Sadece Battlefield 4'te böyle değil çoğu fps oyununda böyle. Tabiikide profesyonel olarak oynamayı amaçlasam ultra ayarlarda oynamam fakat haliyle yeni bilgisayar alınca insan şüpheleniyor niye ultrada gecikme oluyor diye. Ayrıca VGA'yı HDMI'a Dönüştürücü olarak kullanıyorum.

Sanırım sorun monitörün sadece VGA Desteği olmasından kaynaklı yeni nesil ekran kartlarında VGA girişide bulunmayınca dönüştürücü gibi yollara başvurmak zorunda kalıyoruz yeni monitör almadığımız sürece.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı