FPS ve ısınma problemi

yalcindaganil

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
MSI Afterburner ile oyun oynarken(GTA 5), ısınma artınca FPS ortalama 60 üstü oluyor 60-70-80.
Fakat bir zaman sonra ısınma düşünce FPS düşüyor(25-30). Isınma düşmeden önce fan olduğundan daha hızlı ve baskın dönüyor daha sonra normal haline dönüyor.
FPS 60-80 arası iken GPU: 94 derece CPU 90.
FPS 25-40 arası iken GPU: 75 derece CPU 70.
Anlayamıyorum bu durumu nasıl bir ayar çekebilirim? Farkındayım ısılar yüksek ama hiç kasmıyor.
Isı düşüyor kasıyor?

Hocam, ben de ilk defa böyle bir durum gördüm. Normalde böyle sıcaklık için temizlik ve macun bakımı tavsiyesi verilir.

Merhaba arkadaşlar.
MSI Afterburner ile oyun oynarken(GTA 5), ısınma artınca FPS ortalama 60 üstü oluyor 60-70-80.
Fakat bir zaman sonra ısınma düşünce FPS düşüyor(25-30). Isınma düşmeden önce fan olduğundan daha hızlı ve baskın dönüyor daha sonra normal haline dönüyor.
FPS 60-80 arası iken GPU: 94 derece CPU 90.
FPS 25-40 arası iken GPU: 75 derece CPU 70.
Anlayamıyorum bu durumu nasıl bir ayar çekebilirim? Farkındayım ısılar yüksek ama hiç kasmıyor.
Isı düşüyor kasıyor?
Hocam sizin acilen laptobu temizleyip,termal macun yenilemeniz lazım.90 derece işlemci ve ekran kartı nedir ya :D Amana dikkat edin patlamasın,çok zorlamayın.

Merhaba, bilgisayarın içi tertemiz ve daha bugün termal macununu yeniledim. Arctic MX-4. bir türlü düzeltemedim durumu. Laptopun markası Casper CN-VSY4702A. Laptop soğutucusu da var 5 fanlı.
Kendi stok fanı da tertemiz. Fan soğutmaya çalışınca FPS düşüyor. Fakat stabil halinde FPS 80 90 ve ısı 90 ve üstü CPU, GPU.

Merhaba, bilgisayarın içi tertemiz ve daha bugün termal macununu yeniledim. Arctic MX-4. bir türlü düzeltemedim durumu. Laptopun markası Casper CN-VSY4702A. Laptop soğutucusu da var 5 fanlı.
Kendi stok fanı da tertemiz. Fan soğutmaya çalışınca FPS düşüyor. Fakat stabil halinde FPS 80 90 ve ısı 90 ve üstü CPU, GPU.
Casper pişmanlıktır :(

Edit:

Pardon ya, Throttling ile ilgili durumu yazmıştım ancak sonra üstteki mesajınızı gördüm, macun değişimine rağmen hala devam ediyorsa başka bir sıkıntı var...

Geri
Yukarı