Ben dün şunu fark ettim de bazı zamanlar da oynadığım oyun çok akıcı oluyor ne kasma ne donma ne de başka bir şey yağ gibi akıyor. Fakat aynı oyunu başka bir saatte açtığım zaman akıcı olmuyor kasıyor gibi devam ediyor. Elektrik mi acaba sebebi? Ya da başka bir şey mi? Çünkü saçma geliyor bana bu durum. Bilgisayar aynı sistem aynı her şey aynı bu fark neden oluyor ki?

Vallahabilir kişiler işin içine girse ben cözeceğim. Ben yıllardır uğraşıyorum. Ve önemle inatla kovalıyorum. Her müsait zamanımda. 2 ihtimal var elektrik ve internet. Başka bir altarnetif yok..

Bilgili kişi arıyorsan şu adamla görüşebilirsin donanım haberde hesabı da var.

Ne biliyorsanız yazın ki bizler de araştıralım ya da bildiğimiz bir şeyse bizler de fikir yürütür ortaya bir şeyler çıkartırız yani bana bilgili biri lazım demenin mantığı yok.

Bu adama nasıl ulaşacağım onu cözemedim.

Son düzenleme:
Vallahabilir kişiler işin içine girse ben cözeceğim. Ben yıllardır uğraşıyorum. Ve önemle inatla kovalıyorum. Her müsait zamanımda. 2 ihtimal var elektrik ve internet. Başka bir alternatif yok.

Bu adama nasıl ulaşacağım onu cözemedim.

Bu maili: [email protected]

Dh forumda da profili vardı bulursam atarım birkaç kere görüşmüştüm kendisiyle.

Bir haftadır bu sorunla uğraşıyordum ve nihayetinde çözdüm. Bilgisayarında geforce experience kurulu olanlar bu dediklerimi deneyebilir.
Öncelikle geforce experience programını kaldırın. Sonra DDU programını indirip bilgisayarı güvenli modda açın. DDU programı ile ekran kartı sürücüsünü silip, pc yi kapatıp açtıktan sonra geforce experience olmadan ekran kartı sürücüsünü yükleyin.
Benim sistemimde sorun geforce experience kaynaklıymış. Umarım sizin sorununuzun sebebi de budur ve bu yöntem ile çözersiniz. Gerçekten illet bir durum.

Hocam Instagram kullanmıyorum kendiniz ulaşmaya çalışın ben mail adresini falan verdim size.

TAmam yazdım ulaştım dönüş bekliyorum beni aramasını teşekkürler.

Bir haftadır bu sorunla uğraşıyordum ve nihayetinde çözdüm. Bilgisayarında GeForce Experience kurulu olanlar bu dediklerimi deneyebilir.
Öncelikle GeForce Experience programını kaldırın. Sonra DDU programını indirip bilgisayarı güvenli modda açın. DDU programı ile ekran kartı sürücüsünü silip, PC'yi kapatıp açtıktan sonra GeForce Experience olmadan ekran kartı sürücüsünü yükleyin.
Benim sistemimde sorun GeForce Experience kaynaklıymış. Umarım sizin sorununuzun sebebi de budur ve bu yöntem ile çözersiniz. Gerçekten illet bir durum.

Senin olayının bizim olayla hiçbir ilgisi alaksı yok. Hatta yanından bile geçmiyor. Senin donanımsal yetersizliğinle ya da monitörünle alakalı bir sorunun varmış. Sistem üzerinde var olan yükü Az'a indirerek cözmüşsün. Rahatlatmışsın PC'yi. Yine de teşekkürler.

Bir haftadır bu sorunla uğraşıyordum ve nihayetinde çözdüm. Bilgisayarında GeForce Experience kurulu olanlar bu dediklerimi deneyebilir.
Öncelikle GeForce Experience programını kaldırın. Sonra DDU programını indirip bilgisayarı güvenli modda açın. DDU programı ile ekran kartı sürücüsünü silip, PC'yi kapatıp açtıktan sonra GeForce Experience olmadan ekran kartı sürücüsünü yükleyin.
Benim sistemimde sorun GeForce Experience kaynaklıymış. Umarım sizin sorununuzun sebebi de budur ve bu yöntem ile çözersiniz. Gerçekten illet bir durum.

Bunun AMD karşılığı da sürücü kurarken drivers only seçeneğini seçerek kurmak. O da bayağı iyi oluyor AMD'de. Tabii renk vb ayarları yapamıyorsunuz Radeon ayarları kurulu olmadığı için.

YouTube videolarına 1080p 2 k 4 k görüntüler 750p 480 p gibi mi? Mause renki bir kısımda hareket ederken imleç sarı gibi bir renge de dönüyor mu?
Bende yeni bir sistem topladım bana görüntü kötü geliyor yada iyi bir sisteme ben daha alışamadım

Ben sahsen surumlerle alakasi olmadigini dusunuyorum. Bu uzun zamanli mucadelemde emin ol ki tum Windows surumlerini denemisimdir. PC hayatimda ve aleminde ilk defa yillarca isin icinden cikamadigim bir durumla karsi karsiyayim. Sabirla akla gelen ve dusunup tahmin ettigim her yolu deniyorum. Benimki, elektrik kaynakli zarar gordu tahminen yine. Sifir sistem ve 7. sistemim.

Mesela bende soyle bir detay soz konusu. BIOS uzerinden standart ayarlarimi yapiyorum. Ornegin fan, Game Boost ve XMP 3.200'e cekmek gibi vs. F10 yapip kaydet dedigim vakitte. PC tamamen elektrik kesip, komple kapanip kendisini yeniden aciyor.

Yine ayni yol uzerinden 2. kafa karistiran olayim ise, bu sefer yaptığım her ayari BIOS uzerinden Defult'a cekince ve yine F10 yapinca yine sistem kendini komple kapatiyor. Tamamen guc kesiyor ve ardindan kendi kendine yine aciliyor. Ama bu sefer ki cok farkli sonuclar doguruyor. Mouse sensiviti bozulmasi ve kulakligin Balance'i sadece sag tarafa vermesi. Evet bunlar kendi kendine oluyor. Ben manuel duzeltiyorum sonra. Yukarida bahsettigim gibi. Anakartin uzerinde bu USB aygitlarini yoneten arabirim chipset ne ise, o bir sekilde zarar goruyor gormus. Ve bu yuzden PC surekli bana dili ile sunu soyluyor. Bende arizali bir USB aygiti bagli onu bana cikarmami soyluyor. Ama arizali hiçbir aygitim yok. Var olan bu elektrik anakarta entegre olan o donanima zarar verdigi icin bu hissiyati veriyor. Ben buldum çözümü. Ama bilgili bilir kisiler lazim bana. Bu olaylarin hiçbir Windows surumleri veya donanimlarla alakasi yok. Bir bilir kisi bulursaniz bana, yüzlerce ve 1000LERCe kisiye deva olacağım.

Son ve ek olarak sunu da eklemek istiyorum. Bu bahsettigim olay ayni zamanda da, PC de bagli 2x8 RAM var. Bazi zamanlarda BIOS uzerinde ayar yapmak icin gezdigim vakitlerde ise BIOS'ta donma yasadim. Bu da iste o bahsettigim husus ile alakali bu bir anakart arizadir. Neyse velasil, RAM'lerden bir tanesini cikardigimda PC'yi tekrar actigimda tek 1X 8 GB RAM ile hiçbir sekilde donma yapmamakta. Bu ariza oyle bir illetki, RAM slotlarinin bile bogulmasina, kitlennesine ve anakartin cokmesine bile kisa sureli sebep oluyor.

Hocam anlatmış olduğunuz olayları 3 yıldır birebir yaşıyorum ve denemediğim hiçbir şey kalmadı regülatör emc filtre ferrit nüve vesaire sorun kesinlikle ve kesinlikle elektrikte ve bu olay dediğiniz gibi anakartı etkliyor. Kasayı alıp arkadaşımın evine götürüyorum ve sistem kötü çalışıyor yeni bir anakart satın alıp tekrar aynı kasama takıp arkadaşa götürdüğümde her şey süper ama evime getirdiğim anda işler değişiyor. BenQ 240Hz var ve rakiplerime tepki veremiyorum ve kimi zaman görüntü sanki 60Hz gibi gözüküyor renkler vb değişiyor.

Hocam anlatmış olduğunuz olayları 3 yıldır birebir yaşıyorum ve denemediğim hiçbir şey kalmadı regülatör emc filtre ferrit nüve vesaire sorun kesinlikle ve kesinlikle elektrikte ve bu olay dediğiniz gibi anakartı etkliyor. Kasayı alıp arkadaşımın evine götürüyorum ve sistem kötü çalışıyor yeni bir anakart satın alıp tekrar aynı kasama takıp arkadaşa götürdüğümde her şey süper ama evime getirdiğim anda işler değişiyor. BenQ 240Hz var ve rakiplerime tepki veremiyorum ve kimi zaman görüntü sanki 60Hz gibi gözüküyor renkler vb değişiyor.

Nötr gevşekliği söz konusu, ben çok yaklaştım arızaya ve arıza nedenini çözdüm. Kuzey ve Güney köprülerine zarar veriyor bu nötr'den kaynaklı olay. Direk anakartın köprüsüne saldırıyor öyle düşün. Ve bunun üzerine çözümler arıyorum. Bildirimler duruyor cözdüğüm an tek tek sabırla herkese bilgi vereceğim beklemedeyim bende sabırla.

Yeni konular

Geri
Yukarı