FPS yüksek ama görüntü akıcı değil

Hasan044

Centipat
Arkadaşlar benim PC bir 'Gaming' bilgisayar, ben bilgisayardan gayet iyi FPS alıyorum. Monitörüm de 144 Hz 1MS bir monitör.

Ben bilgisayarda yüksek FPS alıyorum ama görüntü akıcı değil, ne yaptıysam olmadı. Nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç FPS alıyorsun tam olarak ? Bilgisayarın özellikleri ne ? İşletim sistemi vs virüs taramasi yaptın mı ? Müneccim değiliz sonuçta. Yardım istiyorsunuz ama almak istemiyor gibi konu açıyorsunuz.

%0.1 ve %0.01 fps nize bakmak lazım , kendi deneyimlerimden yararlanarak söylüyorum fps 26-28 olsa bile kasma hissi almıyorum .
edit: ms değerine (tam adını bilmiyorum ) ona da bakın 26 -28 fps aldığım ama kasma hissi yaşamadığım durumda 30-23 ms arası bi değer alıyorum.

Si
Lütfen sistemini belirtir misin?
Sistemim şöyle
8 gb 3000mhz ram hyper x
Shappire rx 570 pulse ıtx 4gb ekran kartı
Amd ryzen 3 2200g
240 gb a data ssd
Fsp 500w psu
Gaming bilgisayarı diye bir sistem yok.

Sisteminizi tam bir şekilde belirtin.
Sistemim şöyle
8 gb 3000mhz ram hyper x
Shappire rx 570 pulse ıtx 4gb ekran kartı
Amd ryzen 3 2200g
240 gb a data ssd
Fsp 500w psu

Oyunlarda kaç fps alıyorsunuz.
2200 g rx 570 i zar zor besleyebilecek bir işlemci bu arada, Rx 570 ile genel olarak yüksek ayarlarda 60 fps'in üstünü çok fazla göremezsiniz.

psu nuz yetersiz kalıyor olabilir . psu nuz +80 li mi ? başka bir 600 w psu ile (+80 li olsun ) sistemi denermisiniz ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı